5 sekretów starszych kobiet, które zawsze ładnie pachną

Współczesne kobiety 50+ pracują, prowadzą aktywny tryb życia, więc przyjemny zapach ubrania i ciała to nie fanaberia, a raczej konieczność. Dziś przygotowałam dla Was 5 sekretów, dzięki którym dojrzała kobieta zawsze będzie na topie!

1. Zawsze trzymaj orzeźwiające lizaki w swojej torbie

Aby nieświeży oddech nie zaskoczył Ciebie i Twojego rozmówcę, zawsze noś ze sobą miętówki. To nie tylko pyszna uczta, ale także skuteczny sposób na wyeliminowanie nieświeżego oddechu. Słodycze nie uchronią Cię przed regularnym myciem zębów i wizytą u dentysty co pół roku, ale gwarantują pewność siebie.

2. Użyj kremu do rąk

We współczesnym świecie dwukrotnie dokładniej myjemy ręce, regularnie używamy mydła antybakteryjnego i środków odkażających. Wszystko to prowadzi do ściągnięcia skóry, nieprzyjemnego uczucia suchości i łuszczenia. Krem do rąk nie tylko skutecznie poradzi sobie z tymi problemami, ale także „otoczy” Twoje dłonie przyjemnym aromatem.

3. Użyj olejku zapachowego

Kobieta, która ładnie pachnie, nie może pozostać niezauważona. Ale niektóre panie są nastawione na złożone kompozycje perfum, wydają się im zbyt irytujące i przesłodzone. W tym przypadku z pomocą przychodzą olejki aromatyczne, które nakłada się w taki sam sposób jak perfumy: na nadgarstki, zagłębienie u nasady szyi, zgięcie łokcia.

4. Noś antyperspirant na noc

Ta rada może Ci się wydawać dziwna, ale faktem jest, że działanie antyperspirantu wystarczy na co najmniej jeden dzień. W nocy składniki aktywne wchłoną się w skórę, a rano wystarczy wziąć orzeźwiający prysznic i zająć się swoimi sprawami. Dzięki temu trikowi Twoje ciało będzie ładnie pachniało przez cały dzień.

5. Noś perfumy

Nie zawsze produkty perfumeryjne mogą pochwalić się doskonałą trwałością, poza tym latem zapach znika znacznie szybciej i trzeba go regularnie odnawiać. Noszenie ze sobą pełnowymiarowej butelki perfum jest bardzo niewygodne, ale podróżny miniformat nie zajmie dużo miejsca w torebce.