5 sekretów śnieżnobiałego uśmiechu

Kto nie marzy o olśniewającym uśmiechu? Oczywiście to marzenie wszystkich, pewnie też o tym pomyślałaś. Jednak piękny uśmiech i zdrowe zęby wymagają pielęgnacji. Teraz powiem ci kilka tajemnic, które pozwolą ci częściej i szerzej się uśmiechać. Obejrzyj nasz film do końca, a dowiesz się, w jaki sposób olej kokosowy i próchnica są ze sobą powiązane oraz co można zrobić bezpośrednio w domu, aby zapobiec problemom stomatologicznym.

1 .Rozsądnie wybieraj żywność. Aby utrzymać zdrowe i mocne zęby, codziennie spożywaj pokarmy zawierające wapń i fosfor. Tak więc w diecie powinny być obecne ryby i produkty mleczne. To fosfor i wapń wpływają na twardość kości i zębów.

2 .Chroń swoje zęby olejem kokosowym. Olej kokosowy pochłania wszystkie bakterie z powierzchni zębów i tym samym zapobiega próchnicy. Wystarczy łyżeczka oleju kokosowego. Należy trzymać w ustach przez około dwadzieścia minut, aż ślina zmieszana z olej stanie się mleczna. Wykonuj tę procedurę codziennie, a zapomnisz o wszelkich problemach z jamą ustną.

3 .Kontroluj ślinę. Ślina zapobiega rozwojowi bakterii i utrzymuje usta w czystości. Świetnym sposobem na utrzymanie wydzielania śliny jest żucie gumy bez cukru, która pomaga oczyścić usta z resztek jedzenia i neutralizować kwasy wydzielane przez bakterie w jamie ustnej.

4 .Używaj czosnku do zwalczania próchnicy. Wiesz, że czosnek jest naturalnym antybiotykiem? Dlaczego więc nie wykorzystać go w walce z próchnicą i bakteriami? 3-4 ząbki czosnku i ćwierć łyżeczki soli zmiksuj w blenderze na gładką masę. Pozostaw masę na zębach na około dziesięć minut. Wypłucz usta wodą. Aby zapomnieć o wizycie u dentysty powtarzaj tę czynność 2 razy dziennie przez dwa tygodnie.

5 .Stwórz własną pastę do zębów. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że zastosowana pasta nie zaszkodzi Twojemu organizmowi, ponieważ zrobisz to wyłącznie z naturalnych składników. Aby to zrobić przygotuj: 4 łyżki proszku wapniowego, jedną łyżkę stewii, jedną łyżkę soli morskiej, 2 łyżki sody oczyszczonej i jedną czwartą szklanki oleju kokosowego. Wymieszaj wszystko w blenderze na gładką masę. Używaj nie dłużej niż 30 dni.

Jakie znasz sekrety pięknych i zdrowych zębów? Podziel się z nami w komentarzach. Do zobaczenia wkrótce!

Leave a Reply