5 sekretów pięknych włosów

Piękne włosy przyciągają uwagę, sprawiają, że inni podziwiają Twoją fryzurę, a u niektórych wzbudzają zazdrość. Aby Twoje włosy wyglądały pięknie, dzielimy się 5 łatwymi do wykonania w domu sekretami, jak nadać włosom idealny wygląd.

Regularnie zmieniaj swoją fryzurę

Włosy z rozdwojonymi końcówkami nie dodają kobiecie atrakcyjności i sprawiają wrażenie, że nie dba o siebie. Przeciwnie, schludna fryzura mówi o jej dbałości o szczegóły i dodaje blasku wizerunkowi kobiety. 

Obetnij się – decydujący krok. Nie stanowi to problemu, jeśli nie jesteś jeszcze na to gotowa lub nie masz zamiaru tego robić. Najważniejsze to znaleźć dobrego stylistę, który utrzyma fryzurę w idealnym stanie.

Nie zaniedbuj produktów pielęgnacyjnych

Przez „produkty pielęgnacyjne” nie mamy na myśli oleju łopianowego na korzenie i wody ryżowej na porost włosów (chociaż mówią, że to działa), ale produkty profesjonalne. Mogą to być również produkty półprofesjonalne.

Opieka domowa nie zawsze oznacza sprawdzone receptury babci. A dzięki profesjonalnym kosmetykom specjalnie zaprojektowanym do włosów, efekt zabiegów jest zawsze lepszy i bardziej widoczny.

Zawsze układaj włosy

Stylizowane włosy zawsze wyglądają korzystniej. Nauka stylizacji w domu jest prostsza niż się wydaje.

Aby uzyskać efekt mokrych włosów, mokre włosy złap na noc w niski kok, a rano rozczesz pasemka grzebieniem z szerokimi zębami i spryskaj lakierem.

Lekko pofalowane loki można uzyskać za pomocą zwykłych lokówek. Pewne jest, że włosy będą wyglądały o wiele piękniej, jeśli zostaną ułożone.

Unikaj suszenia włosów

Codzienna stylizacja nadaje włosom zadbany wygląd, ale częste korzystanie z suszarki i czesanie bezlitośnie niszczą kosmyki. Stają się suche, kruche, rozdwajające się i wyglądają na zaniedbane – wszystko to jest przeciwieństwem słowa „piękne”. Aby temu zapobiec oraz zachować zdrowy i wysokiej jakości wygląd włosów, zalecamy stosowanie suszarki tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. 

Glazurowanie włosów

Po glazurowaniu włosy wyglądają na lśniące, gładkie, łatwo się rozczesują i nie plączą – efekt jest oczywisty. A ta procedura nie szkodzi tak samo jak farbowanie włosów.

W domu możesz zadbać o włosy tak, aby wyglądały jak po najdroższym salonie fryzjerskim. Tak, będziesz musiała trochę popracować, ale wynik będzie tego wart!