5 sekretnych zastosowań sody oczyszczonej w kuchni

NIESAMOWITE ZASTOSOWANIA SODY OCZYSZCZONEJ W KUCHNI.

Soda oczyszczona jest powszechnie kojarzona z 3 rzeczami: sprzątaniem domu, usuwaniem zapachów i pieczeniem. Ale soda oczyszczona nadaje się nie tylko do użytku domowego lub pysznych wypieków. Jest bardzo szeroko stosowana w sztuce kulinarnej, z czego wiele pań nawet nie zdaje sobie sprawy. Nie masz pojęcia, do czego można użyć sody oczyszczonej? Obejrzyj resztę tego filmu, aby dowiedzieć się, co najmniej o 5 potrawach, które można ulepszyć za pomocą sody oczyszczonej.

Krewetki

Mieszanka sody oczyszczonej i soli powinna być koniecznością w przepisach z krewetkami. Działa cuda: sól sprawia, że ​​są soczyste, a soda oczyszczona tworzy chrupiącą konsystencję. Działa to w prawie każdym przepisie na krewetki. Ponadto soda oczyszczona podnosi pH produktu, umożliwiając natychmiastowe rozpoczęcie reakcji Maillarda. Na każde 450 gramów krewetek dodaj łyżeczkę soli i ćwierć łyżeczki sody oczyszczonej. Po dodaniu krewetki dobrze wymieszaj i odstaw do lodówki na co najmniej 15 minut.

Cebula

Uzyskanie zrumienionej cebuli wymaga długiego procesu smażenia. Możesz użyć sody oczyszczonej, aby przyspieszyć ten proces. Jeśli dodasz ćwierć łyżeczki sody oczyszczonej na każde 450 gramów posiekanej cebuli, szybciej zmieni kolor na złoty. Jednocześnie zmieni się smak, konsystencja, a cebula będzie dobrze pasować do francuskich przepisów, takich jak zupa cebulowa lub pasty cebulowe. Jeśli więc chcesz szybko zarumienić cebulę, dodaj do niej sodę oczyszczoną.

Pomidory w puszkach

Zalet używania pomidorów w puszkach w kuchni jest kilkadziesiąt, ale mają też jedną wadę – wysoką kwasowość. Na szczęście nadmierną kwasowość można zneutralizować sodą oczyszczoną, która w żaden sposób nie wpływa na ich konsystencję ani smak. Ćwierć łyżeczki sody oczyszczonej może zrównoważyć każde danie zawierające pomidory z puszki, od sosów po zupę pomidorową.

Ramen

Nie musisz być kuchennym alchemikiem, aby zamienić włoską pastę w japoński makaron. Wystarczy mieć pod ręką małe spaghetti lub cappellini. Makaron ramenowy zawiera kluczowy składnik, kansui – wodę alkaliczną, która nadaje im żółtawy odcień i mocną teksturę. Podobny efekt uzyskuje się, gdy makaron gotuje się w wodzie i sodzie oczyszczonej. Musisz dodać 2 łyżeczki sody oczyszczonej na litr wody. Jeśli używasz bulionu do gotowania, dodaj pełną łyżeczkę.

Hummus

Pyszny hummus różni się od zwykłego hummusu delikatną konsystencją puree. Aby to osiągnąć, musisz użyć sody oczyszczonej. Można go dodać podczas namaczania ciecierzycy (1 łyżka na 230 g ciecierzycy) lub przed gotowaniem (1 łyżeczka na 450 g ciecierzycy). Dzięki temu ciecierzyca będzie miękka, a hummus nabierze kremowej konsystencji.

Leave a Reply