5 rzeczy, których bogaci ludzie nie kupują, ale wszyscy inni je kupują

Mówi się, że ludzie z klasy średniej mają rzeczy, a bogaci mają pieniądze.

Innymi słowy, jeśli nadal będziesz kupować rzeczy, wszystkie pieniądze trafią do nich. To logiczne, prawda? Zastanawiam się, jak działa ta zasada: na przykład Warren Buffett nadal mieszka w tym samym domu, który kupił w 1958 r. W tym czasie wydał tylko 31 000 $ na dom.

W rzeczywistości wiele osób nie wie, jak wydawać pieniądze. Kiedy coś kupujemy, nie płacimy pieniędzmi, ale czasem, w którym możemy zarobić.

W przeciwieństwie do ludzi o średnich dochodach, bogaci nigdy nie robią „pochopnych” zakupów; wszystko jest obliczane dokładnie z góry.

W tym filmie odkryjesz 5 rzeczy, których bogaci ludzie nie kupują, ale kupują ci, których na to nie stać.

  1. Drogie prezenty dla dzieci

Czy starasz się zastąpić opiekę nad dzieckiem, której tak bardzo potrzebuje, drogim prezentem? To może być okropny błąd. W większości dzieci najbogatszych ludzi na świecie nie różnią się niczym od swoich rówieśników. Oczywiście nie bierzemy pod uwagę tych, którzy wzbogacili się w łatwy sposób i wydają pieniądze na lewo i prawo. Takie dzieci zwykle mają wszystko i nic sobie nie cenią. Ci, którzy pracowali uczciwie, aby zarobić na życie, uczą także swoje dzieci, jak pracować, aby uzyskały to, czego chcą.

  1. Modne gadżety

Czy uważasz, że najnowsze modele smartfonów lub tabletów są najważniejszymi rzeczami, które kupują bogaci ludzie? To nie do końca prawda. Bogaty człowiek nigdy nie kupi najnowszego modelu telefonu, tylko dlatego, że jest bardzo popularny. Dla ludzi biznesu ważna jest jakość, szybkość i wygoda, a nie marka. Oczywiście kupują drogie gadżety, ale ich wybór nie zależy od trendów w modzie. Wielu z tych, którzy wierzą, że żyją w obfitości, oszczędzają na czymś innym, pożyczą pieniądze od znajomych lub zaciągną pożyczkę w banku, aby nadążyć za modą.

  1. Drogie miejsca

Tak, bogaci ludzie chodzą do drogich restauracji, ale tylko jeśli chodzi o spotkania biznesowe lub wakacje. Najbardziej zamożni ludzie zatrudniają szefa kuchni, który codziennie przygotowuje dla nich smaczne i zdrowe jedzenie.

Dla wielu ludzi z klasy średniej odwiedzanie drogich lokali jest rodzajem luksusu. Chcą się pokazać przed przyjaciółmi, wydając dużo pieniędzy w luksusowych lokalach. Nie radzę wam ulegać tej pokusie. Ryzykujesz, że zostaniesz z niczym, wiedząc, że nie masz pieniędzy.

  1. Nadmiar odzieży

Nie kupuj wielu sukienek i butów, zwłaszcza, że ​​moda ciągle się zmienia. Noś tylko to, co naprawdę lubisz. Spójrz na miliarderów – ubierają się bardzo prosto. Powinieneś wyraźnie zrozumieć, co i gdzie nosić, zwłaszcza jeśli Twój portfel jest już pusty. To samo dotyczy biżuterii. Uwierz mi, nie potrzebujesz tego …

  1. Ogromne inwestycje

Marzysz o dużym i pięknym domu? Dobrze, ale jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, pomyśl jeszcze raz. Wiele osób uważa, że ​​konieczne jest zbudowanie co najmniej jednego domu w ich życiu, aby później można było zostawić coś dla swoich dzieci. W większości przypadków ci, którzy mają średni dochód, budują lub kupują dom na kredyt lub pożyczają pieniądze od znajomych, wydają ogromną ilość pieniędzy, czasu i wysiłku.

Nie jest mądrze przeprowadzać się do dużego domu, jeśli masz skromny dochód. Taki dom wymaga dużo pieniędzy na utrzymanie. Lepiej wybierz małe mieszkanie i zainwestuj swoje pieniądze w biznes, podróż, edukację i zdrowie. Tak robią bogaci ludzie!

Myślę, że po tym filmie zrewidujesz swoje wartości materialne. W końcu nie jest to najważniejsze w życiu, prawda?

Jeśli się zgadzasz, polub nas i napisz komentarz. Zależy nam na Twojej opinii. Wszystkiego najlepszego!

Leave a Reply