5 rzeczy, które zmieniają kobietę „po 50” w babcię!

Nawet po 50 roku życia kobiety chcą być atrakcyjne i pożądane. Dlatego wielu jest gotowych na różne eksperymenty z ich wyglądem, używając odważnych strojów. Ale czasami pogarszają sytuację. Jest 5 rzeczy, które mogą zrujnować Twój styl po 50 i powinieneś się ich pozbyć.

1. Mini spódniczki, szorty, dekolty

Spódnice mini w połączeniu z wysokimi butami i głębokim dekoltem to bynajmniej nie najlepszy pomysł. Bez względu na wiek wyglądają wulgarnie, prowokująco i nie na miejscu. Nawet jeśli masz cienkie i atrakcyjne nogi, spódnica za kolana to za dużo dla szanującej się kobiety.

Połącz szpilki tylko ze spódnicami midi i maxi i zapomnij o mini spódniczce i dekolcie w tym samym stroju. Piękno musi być podkreślone elegancko.

2. Ubrania dla nastolatków

Niektóre panie myślą, że jeśli użyją rzeczy młodości, będą wyglądać młodo. Ale jeśli jesteś dojrzałą i pewną siebie kobietą, powinnaś mieć swój własny styl, który wygląda harmonijnie i elegancko. Staranie się wyglądać młodziej przez noszenie młodzieńczych ubrań tylko pogarsza sprawę.

Zapomnij o marszczeniach, sukienkach dla nastolatków, nadrukach z Myszką Miki i innych dziecięcych ciuchach. Kobieta pewna siebie, znająca swoją prawdziwą wartość, zaakceptuje swój wiek i podejdzie do sytuacji z godnością.

3. Staroświeckie akcesoria

Nawet jeśli twoje stroje są stylowe i eleganckie, całe wrażenie może zepsuć para okularów, naszyjnik lub staromodne kolczyki. Akcesoria są równie ważne jak podstawowy strój. Muszą być nowoczesne, stylowe i lakoniczne.

Z drugiej strony, celem biżuterii jest podkreślenie atutów kobiety. Delikatny i elegancki naszyjnik podkreśla wdzięk szyi i dekoltu. Bransoletka lub pierścionek podkreślają finezję dłoni. Kolczyki zwracają uwagę na fryzurę i twarz. A w wieku 50 lat, kiedy zmarszczki wypełniają nasze twarze, nie jest najlepszym pomysłem podkreślanie ich biżuterią.

4. Słabej jakości obuwie

Unikaj wysokich i prowokujących obcasów. Nie dodaje ani uroku, ani zmysłowości kobiecie 50+ i wygląda raczej nie na miejscu niż stylowo.

Unikaj starych, porysowanych i poplamionych butów. Mokasyny, baleriny, klasyczne buty na średnim i grubym obcasie znacznie lepiej podkreślą Twoją kobiecość.

5. Przestarzałe ubrania

Nie powinieneś nosić starych modeli toreb, butów lub ubrań. To pokazuje, że kobieta w ogóle nie podąża za modą i swoim wyglądem.

Eksperci zalecają podążanie za modą, a jeśli jest to trudne, zawsze jest klasyka, która stanie się uniwersalnym rozwiązaniem. Należy również zwrócić szczególną uwagę na jakość rzeczy. Czasami panie noszą ubrania, które nawet wizualnie wydają się stare.

Czytaj więcej: Piękne, nietypowe i modne fryzury dla 50-letnich kobiet na 2021 rok