5 roślin, które przyciągną szczęście i pieniądze do Twojego domu! Czy masz je?

5 roślin, które przyciągną szczęście i pieniądze do Twojego domu! Czy masz je?

Czy chciałbyś mieć szczęście po swojej stronie? Zgodnie z techniką feng shui te 5 roślin to prawdziwe cuda pod względem  przyciągania szczęścia i pieniędzy.

Aby upewnić się, że to naprawdę działa, obejrzyj film do końca i dowiedz się, gdzie umieścić te rośliny w mieszkaniu, aby uzyskać maksymalny efekt.

  1. Grubosz owalny – drzewko szczęścia.

Grubosz symbolizuje szczęście i, zgodnie z wieloma kulturami, jest idealnym prezentem dla tych, którzy niedawno wzięli ślub lub założył nowy biznes, ponieważ uważa się, że przynosi dobrobyt, szczęście i bogactwo.

Jego liście mają piękny odcień zieleni, co oznacza wzrost i odnowę, a kształt liści przypomina monety, które przyciągają bogactwo i dobrobyt.

  1. Lucky Bamboo – Dracena Sandera lub po prostu szczęśliwy bambus.

Bambus to magnes pieniędzy. Zapewnia ochronę, wyrzuca złe duchy i przyciąga do domu pieniądze jak magnes. Zgodnie z chińskimi zasadami Feng Shui – roślina ta równoważy żywioły (ziemię, wodę, ogień, drewno, metal).

Nawet jeśli bambus jest szczęśliwy, nie umieszczaj go w sypialni, ponieważ przyciąga zbyt dużo energii yang. A zbyt dużo energii yang powoduje niekorzystny efekt.

  1. Crassula ovata – drzewo pieniędzy

W Japonii stała się bardzo popularną rośliną ozdobną, a później zakochała się w niej cała Azja.

W 1986 r. kierowca ciężarówki z Tajwanu po raz pierwszy posadził pięć pędów w jednej doniczce, a następnie wykręcił pnie. Od tego momentu wzór ten stał się powszechny.

W kulturze azjatyckiej drzewo pieniędzy jest związane z dobrobytem finansowym i szczęściem w biznesie. Często ozdobione czerwonymi wstążkami lub innymi przedmiotami uważanymi za szczęśliwe talizmany.

  1. Filodendron

Filodendron z reguły rośnie w ogrodach jako roślina zwisająca, ale można ją również przechowywać w domu. Greckie imię ma znaczenie: „Philos” – przyjaciel „dendron” – drzewo

W kulturze feng shui istnieje przekonanie, że roślina ta przyciągnie dobrobyt i bogactwo. Uwielbia cień, więc nie należy jej trzymać w pobliżu okna.

Według Feng Shui liście filodendronu powinny być małe, w przeciwnym razie nie będą miały efektu, wręcz przeciwnie, mogą zmienić się w roślinę – pasożyta.

  1. Szczawik lub koniczyna szczęścia

Roślina rozprzestrzeniła się poprzez specjalistyczne sklepy. Szczawik jest symbolem szczęścia i obfitości.

Wraz z życzeniami może być prezentem dla bliskich w Sylwestra. Przynosi pieniądze do domu zapewniając ochronę. Niektórzy uważają, że kwiaty koniczyny poprawiają siłę fizyczną, a zapach poprawia intuicję.

Gdzie umieścić te wszystkie kwiaty?

Rośliny „pieniężne” należy umieścić w miejscu bogactwa i obfitości.

To miejsce jest na lewo od drzwi Twojego pokoju. Aby przyciągnąć pieniądze do domu, przed posadzeniem tych roślin włóż 6 monet do doniczki.

Wyobraź sobie, że jesteś osobą sukcesu, zdrową i bogatą. Kiedy będziesz je podlewał, pamiętaj o tym co pomyślałeś – bardzo mocno. To ćwiczenie pomoże ci odnieść sukces.

Idealny kolor doniczki to czerwony lub bordowy, odpowiednie są również brązowe, czarne, złote lub srebrne.

Czy wierzysz w zasady Feng Shui? Napisz w komentarzach i nie zapomnij nas polubić i zasubskrybuj nowe przydatne wskazówki! Do zobaczenia!

Leave a Reply