5 roślin doniczkowych łatwych w pielęgnacji

Czy lubisz kwiaty, ale nie masz czasu o nie dbać? Czy przypominasz sobie, że należy je podlewać dopiero, gdy zaczynają usychać? Nie jesteś najgorszą gospodynią domową, po prostu wybrałaś dla siebie niewłaściwe kwiaty. Nie rezygnuj z roślin, które uczynią Twój dom piękniejszym i oczyszczą powietrze. Wybierz te najbardziej bezproblemowe i łatwe w utrzymaniu.

Nawet jeśli jesteś zapracowaną osobą, kwiaty doniczkowe powinny być obecne w twoim życiu. Według badań rośliny poprawiają nasze samopoczucie i zwiększają produktywność. Korzystają z tego projektanci wnętrz, umieszczając je w salonach, restauracjach, biurowcach i szpitalach. Kontakt z naturą zmniejsza również zmęczenie związane z intensywną koncentracją.

Po obejrzeniu tego filmu dowiesz się, jakie kwiaty sadzić w swoim mieszkaniu, aby nie zawracać sobie głowy i korzystać z ich właściwości.

Wybrałem dla ciebie 5 takich roślin.

Wężownica, język teściowej, (Sansevieria).

Nie bój się nazwy, bo ma swoje wyjaśnienie. Nazywa się tak ze względu na długie, ostre liście, które nigdy nie wysychają. Niesamowite, prawda? Jest to roślina doniczkowa, która żyje długo i jest łatwa w pielęgnacji. Właśnie tego potrzebujesz! Roślina dobrze znosi słabe oświetlenie i można ją podlewać tylko 1-2 razy w miesiącu, w zależności od temperatury powietrza w pomieszczeniu. Zasadniczo dobrze dostosowuje się do warunków każdego wnętrza. Ten kwiat może nawet żyć kilkadziesiąt lat.

Aloes

Ta roślina jest soczysta i ma małe wymaganie glebowe. Preferuje światło i nie lubi wilgoci. Ma mięsiste liście, z których wypływa sok, a pośrodku są komórki, które wytwarzają żel. Aby użyć go do celów terapeutycznych, aloes musi mieć co najmniej 2-3 lata.

Aspidistra.

Ta roślina może rosnąć w najgorszych warunkach, nawet na ulicy, w głębokim cieniu. Jest w stanie wytrzymać nawet ekstremalne temperatury, niezależnie od tego, czy jest regularnie podlewana. Jej kwiaty pojawiają się na powierzchni ziemi i czasami mogą być niewidoczne, ponieważ są ukryte przez liście i mają brązowy lub fioletowy kolor. Potrzebuje czasu, aby dorosnąć, a po osiągnięciu dojrzałości osiąga długość do 2 metrów.

Kaktus

Biorąc pod uwagę różnorodność gatunków i form, kaktusy mogą być najlepszą rośliną w kolekcji. To właściwie najłatwiejszy sposób na opiekę nad nimi, potrzebują tylko światła. Rzadkie podlewanie, szczególnie zimą, jest bardzo ważne dla dobrego rozwoju kaktusa. Niestety ich kwitnienie trwa tylko jeden dzień. Ale jeśli posadzisz dużego kaktusa, na jego gałęziach może pojawić się kilka pąków i od czasu do czasu możesz cieszyć się naprawdę niesamowitym kwitnieniem.

Fiołek afrykański

Delikatny i jasny fiołek afrykański ożywi każde wnętrze i stanie się jednym z najbardziej lubianych kwiatów w pomieszczeniach. Jest również nazywany fiołkiem parmeńskim i jest bardzo ceniony za piękno kwiatów i ich kwitnienie przez cały rok. Nie ma prawie żadnego wegetatywnego okresu odpoczynku. Kwiat jest niski, nie potrzebuje dużo wody i nie lubi silnego światła, dlatego jest idealnym rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu dbać o kwiaty.

Jeśli nadal nie masz pewności, od którego kwiatu zacząć, polecam kaktusa. Z własnego doświadczenia wiem, że przeżył nawet po tym, jak nie podlałem go przez miesiąc.