5 rodzajów niesamowitych krótkich fryzur dla nowoczesnych kobiet!

Dla wielu kobiet fryzura jest ważną nutą wyglądu. A jeśli fryzura jest niezwykle prosta z długimi włosami, wybór krótkiej fryzury nie jest łatwym zadaniem. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko popularność fryzury, ale także jej wszechstronność. Teraz jest wiele nowych fryzur idealnych do krótkich włosów, które są łatwe do ułożenia i pasują większości kobiet.

Zobaczmy, jakie fryzury są modne w 2023 roku. Przestudiowaliśmy najnowsze trendy w fryzurach na krótkie włosy i wybraliśmy pięć najnowszych, najciekawszych i najbardziej kreatywnych.

Bixie

Ta fryzura to coś pomiędzy pixie a bobem–carre. A dokładniej przejęła kształt z pierwszej fryzury i długość z drugiej.

Z wyglądu bixie może przypominać lekką kaskadową fryzurę z wydłużoną grzywką. Ale ogólnie taka modna fryzura wygląda bardzo schludnie i atrakcyjnie. Jeśli szukasz uniwersalnej fryzury, zwróć uwagę na fryzurę bixie.

Nowoczesny bob

Jest to rodzaj boba z naciskiem na końce włosów. Z reguły pasemka włosów pozostawia się jak najbardziej naturalne, bez efektu przerzedzania, za to z wyraźnym, jednolitym ścięciem. Strzyżenie sprawia, że ​​włosy są wizualnie grubsze, bardziej obszerne i teksturowane. Taki bob jest idealny dla posiadaczek cienkich włosów i miłośniczek krótkich fryzur.

Bob jest niezwykle prosty w stylizacji. Najważniejsze jest utrzymanie fryzury w dobrym stanie i upewnienie się, że włosy się nie rozdwajają.

Mullet

Mikro grzywka, krótkie włosy na czubku głowy i długie włosy z tyłu dodadzą modnego i kreatywnego akcentu Twojemu wyglądowi. Oczywiście przy takiej fryzurze nie pozostaniesz niezauważona.

Nowoczesna fryzura Mullet wyróżnia się płynnymi przejściami między pasmami włosów, dzięki czemu fryzura wygląda bardzo świeżo i oryginalnie. Należy zauważyć, że Mullet z ogolonymi skroniami nie jest już aktualny. Trendem jest naturalność z elementami lekkiego zaniedbania.

Francuski bob

Istnieją fryzury, które bardzo szybko stają się niezwykle popularne. Jakby to była miłość od pierwszego wejrzenia. Przykładem tego jest francuska fryzura bob.

Francuski bob wyróżnia się grzywką, z którą fryzura jest tak harmonijnie połączona, oraz długością włosów tuż do ucha. 

Taka fryzura stworzy oszałamiający, kobiecy, elegancki i jednocześnie odważny wygląd. Ale jest jedno zastrzeżenie: francuski bob wygląda świetnie na grubych lub obszernych włosach.

Strzyżenie mieszane

Według stylistów, mixie to kolejny odważny trend na 2023 rok. Ta nowoczesna fryzura to mieszanka fryzur pixie, cefal i garcon.

Każda kobieta będzie mogła wybrać dla siebie optymalną wersję krótkiej fryzury, która najbardziej jej odpowiada. Na przykład możesz dodać wydłużoną grzywkę, długie pasma włosów z tyłu głowy do fryzury pixie i uzyskać modną mieszankę. Dodatkowo mixie korzystnie podkreśla niemal każdy rodzaj włosów, zwłaszcza kręcone, cienkie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!