5 pytań, których inteligentni ludzie nigdy nie zadają!

Z reguły inteligencja jest kojarzona z wykształceniem, jaką otrzymujemy w szkole lub na studiach. Ale psychologowie uważają, że inteligencja to bardziej doświadczenie, zdolności adaptacyjne i relacje z otaczającymi cię ludźmi. Poza inteligencją umysłową istnieje również inteligencja emocjonalna, która jest co najmniej tak samo ważna.

Ale skąd wiesz, czy jesteś inteligentna emocjonalnie lub czy nadal masz pracę do wykonania? Łatwo, oto 5 pytań, których mądry człowiek nigdy nie zadaje.

Kiedy znajdziesz normalną pracę?

Niejednokrotnie to pytanie jest kierowane nie tylko do freelancerów, blogerów czy fotografów, ale także do osób wykonujących tradycyjne zawody – pedagogów, psychologów, elektryków, hydraulików, fryzjerów. W tych słowach jest tyle potępienia. Nie zapominaj, że te słowa mogą zdenerwować i odrzucić inną osobę. Jeśli ktoś jest zadowolona ze swojego zajęcia, nie potępiaj go!

A kiedy będziesz mieć dziecko? Na co czekasz?

Wszyscy ludzie mają różne okoliczności życiowe. Niektóre pary nie chcą dzieci. Inni zmagają się z niepłodnością lub problemami zdrowotnymi, które utrudniają ciążę. Innych nie stać na dziecko ze względu na złą sytuację materialną. Ktoś nie może poradzić sobie z urazem psychicznym z dzieciństwa. W każdym razie nikogo nie powinno interesować, czy dana osoba będzie miała dzieci, czy nie, to jej sprawa.

Dlaczego się nie ożenisz? Dlaczego nie możesz znaleźć chłopaka/dziewczyny?

Mądrzy ludzie nie zadają pytań zaczynających się od „Dlaczego nie…”. Te pytania często powodują wiele napięć, ponieważ mogą sprawić, że inni ludzie poczują się nieswojo i głupio. Formułując pytanie w ten sposób, sugerujesz, że robią coś złego. Z tego powodu takie pytania brzmią osądzająco lub obraźliwie. W takich czasach należy pamiętać, że nie wszyscy podążają utartymi ścieżkami.

Ile zarabiasz miesięcznie?

Pieniądze to generalnie temat tabu. Oczywiście różni ludzie mają różne opinie na temat pieniędzy, a jednak, niezależnie od twoich opinii, nie ma sensu zadawać tak niezdarnych i bezpośrednich pytań. To nie jest twoja praca. Interesuj się pracą danej osoby, jej nowymi projektami, perspektywami zawodowymi, zainteresowaniami, a nie kwotą, którą ma na koncie. Tam, gdzie są pieniądze, są plotki, zazdrość i arogancja. Dochód musi pozostać tajemnicą.

Babciu, dlaczego masz takie duże oczy?

Dlaczego masz taki duży nos? Tak, dlaczego masz takie ostre zęby? I inne pytania, które Czerwony Kapturek zadał “babci”. Każde pytanie o czyjś wygląd może brzmieć niedyskretnie i obraźliwie. Za niewinnym pytaniem typu „dlaczego jesteś taki mała?” lub „czemu nie zaczniesz się odchudzać” może ukrywać wiele kompleksów, które tylko karmisz. Nawet jeśli jesteś ciekawa lub zmartwiona, unikaj takich pytań