5 przydatnych rzeczy, które wszyscy znaliśmy jako dzieci, ale z czasem o nich zapomnieliśmy.

Nie na próżno ze szczególnym ciepłem wspominamy lata dzieciństwa. Oprócz beztroski był to czas wypełniony wieloma odkryciami, kiedy krok po kroku poznawaliśmy ten świat. To było ciekawe i ekscytujące.

Pewne informacje mocno przyswoiliśmy i nadal wykorzystujemy, inne beznadziejnie zapomnieliśmy. Dziś redakcja „Tafun” zaprasza do zapamiętania szkolnych sztuczek, o których być może zapomniałeś, ale są one bardzo przydatne.

1. Liczba dni w miesiącu

Aby zapamiętać, który miesiąc to 31 dni, a który mniej, wystarczy zacisnąć dłonie w pięści, złożyć je i zwrócić uwagę na kostki. Tak więc na każdym guzku będzie pełny miesiąc (31 dni), a na dołach – niepełny miesiąc (30 dni lub mniej).

2. Fazy ​​księżyca

Wszystko jest prostsze niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Jeśli księżyc ubywa, półksiężyc ma kształt litery C, a jeśli księżyc wschodzi, półksiężyc jest obracany w przeciwnym kierunku i przyjmuje kształt litery P.

3. Stan baterii

Gdy pilot od ulubionego telewizora przestaje działać normalnie, wszystkie podejrzenia natychmiast padają na baterie. Ale jeśli nie masz pod ręką nowych, musisz uporządkować stare, aby znaleźć dobrze działającą parę. I tutaj bardzo dobrze przychodzi na myśl dziecięcy trik: jeśli bateria zostanie rzucona z wysokości kilku centymetrów na stół, to naładowana bateria wyląduje na powierzchni jak kamień, a stara bateria odbije się jak piłka .

4. Kolory tęczy

Aby zapamiętać kolejność kolorów tęczy, możesz zapamiętać proste zdanie: Czemu patrzysz żabko zielona na głupiego fanfarona? Pierwsze litery powyższej rymowanki to pierwsze litery nazw kolorów: Czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, granatowy, fioletowy!

5. Długość

Czasami musisz coś zmierzyć, ale nie masz pod ręką linijki ani ruletki. Aby oszacować długość przedmiotu, użyj własnego ciała. Średnia odległość między kciukiem a palcem wskazującym pod kątem prostym wynosi 18 cm. Ale lepiej zmierzyć swoje palce w czasie, aby móc w przyszłości dokonywać dokładnych pomiarów.

Czytaj także: 7 roślin, które przynoszą do domu szczęście i bogactwo. Dzięki nim od razu poczujesz się lepiej