5 prostych sposobów, by wyglądać seksownie i elegancko

Elegancki wygląd to szacunek dla samego siebie. A wysokiej jakości i stylowe ubrania to klucz do pewności siebie. Kobieta ceniąca siebie zawsze znajdzie czas na odświeżenie swojej garderoby i nigdy nie kupi rzeczy niskiej jakości. Oto 5 podstawowych zasad dla tworzenia eleganckiego wyglądu.

1. Podkreśl swój obojczyk

Wycięcia to świetny sposób na stworzenie zmysłowego i kuszącego wyglądu. Ważne jest, aby znaleźć równowagę między elegancją a zmysłowością, a owalny i dyskretny dekolt doskonale sprawdza się w tej misji. Ubrania z owalnym dekoltem podkreślą Twoją delikatność i kobiecość, odsłaniając obojczyk i okolice szyi, być może najbardziej zgrabną część każdej kobiety.

Zamiast owalnego dekoltu możesz podkreślić klatkę piersiową asymetrycznym dekoltem, który pozostawia odsłonięte ramię, z szerokim dekoltem poniżej poziomu obojczyka lub skromnym dekoltem w kształcie litery V.

2. Wybierz stroje monochromatyczne

Eleganckie kobiety unikają skomplikowanych detali na rzecz monochromatycznych, szlachetnych i minimalistycznych strojów.

Proste i lakoniczne stroje zawsze wyglądały szlachetnie i elegancko. A jeśli chcesz dodać swojej stylizacji odrobinę wyrazistości, wybierz bardziej dyskretny print.

3. Noś kolorowe buty

Czarne buty są niezwykle uniwersalne i pasują do każdego stroju. To z tych powodów wiele kobiet je wykorzystuje. Ale czarne buty to pewny sposób na nudny i staromodny wygląd. Dla różnorodności spróbuj nosić buty w żywych kolorach. Zauważysz, że nie tylko Twój wizerunek zmieni się na lepsze, ale także Twój nastrój.

Jeśli chodzi o obcasy. Tak, szpilki są dobre, ale nie zapominaj o zdrowiu i wygodzie. Kobiety na Zachodzie uwielbiają buty na średnim, grubym obcasie, bo są stylowe, eleganckie i zdrowe, zarówno na plecy, jak i na stopę.

4. Podkreśl swoje nadgarstki

Rękawy 3/4 to kolejny sposób na podkreślenie wyrafinowania w bardzo elegancki i dyskretny sposób. Ubrania z rękawami 3/4 sprawią, że Twoje dłonie będą wyglądały na szczupłe, delikatne i kobiece, dzięki kontrastowi między dłońmi a tkaniną. Taki strój wygląda stylowo, romantycznie i z wdziękiem.

I nie zapomnij o akcesoriach. Bransoletki, pierścionki, naszyjniki, zegarki, chusteczki – wszystko to podkreśli Twoje wyrafinowanie i doda elegancji Twoim dłoniom.

5. Noś nieostrożne fryzury

Asymetria to klucz do romantycznego, kobiecego i ponętnego wyglądu. Jeśli chcesz się wyróżnić, nie wyglądając nie na miejscu i prowokując, zrób asymetryczną fryzurę. Taka fryzura nigdy nie pozostanie niezauważona.

Ich lekki i niedbały styl uchroni Cię przed najbardziej uderzającym przejawem starości – konserwatyzmem i nadmierną dbałością o szczegóły, czyli pedantycznym i nudnym wygladu.

Czytaj więcej: Jak pomalować paznokcie do pracy: 30 eleganckich wzorów