5 problemów logicznych, od których zakręci ci się w głowie: rozwiąż je razem z całą rodziną!

 

Czysto matematyczne problemy często nie podobają się dzieciom. Są zbyt nudne. Ponadto oferują zbyt mało miejsca na kreatywność. Ale logiczne zagadki mogą z przyjemnością rozwiązywać zarówno dzieci, jak i dorośli! Umiejętność myślenia nieszablonowego jest przydatna dla osoby w każdym wieku.

Cóż, nic nie równa się radości z rozwiązania skomplikowanej zagadki bez pomocy. Zabawne zagadki w naszym dzisiejszym artykule zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Sprawdź, czy sama rozwiążesz te zagadki!

Problemy logiczne dla dorosłych i dzieci

 

Problem 1

W małej wiosce, w mroźny dzień, dokonano napadu na sklep. Czwórka głównych podejrzanych mówi jednym głosem, że zostali w domach i nie wychodzili na zewnątrz. Przyjrzyj się uważnie obrazowi i określ, który z tych czterech bezwstydnych ludzi okradał sklep.

Problem 2

Masz dwie identyczne nici, z których każda pali się dokładnie przez godzinę. Jak za pomocą tych nici i pudełka zapałek odmierzyć dokładnie 45 minut bez dotykania nitki ręką?

Problem 3

Sygnalizacja świetlna przed skrzyżowaniem świeciła na czerwono przed dziwnymi uczestnikami ruchu: kierowcą na wozie z koniem, ciężarówką i motocyklistą. Gdy zapaliło się żółte światło, kierowca ciężarówki przyspieszył. Koń zaprzężony do wozu przestraszył się i ze strachu ugryzł motocyklistę w ucho. Który z użytkowników dróg złamał przepisy?

Problem 4

Zwiadowca miał przedostać się tajne spotkanie. Ale przy wejściu stał strażnik. Zwiadowca ukrył się w krzakach przed wejściem i usłyszał dwie rozmowy wartownika z gośćmi. Strażnik zapytał pierwszego: – siedemnaście? Potem wrócił „Jedenaście!” Spotkał drugiego z frazą „Dwadzieścia dwa?” Odpowiedź brzmiała: „Trzynaście!” Strażnik ich wpuścił. Po namyśle sam agent poszedł do strażnika i został zapytany: „Czterdzieści dwa?” Zwiadowca odpowiedział śmiało: „Dziewiętnaście!” Ale strażnik nie przyjął jego odpowiedzi i przegonił go. Jaka była prawidłowa odpowiedź na pytanie strażnika?

Problem 5

Wszystkie ofiary wypadków wszelkiego rodzaju trafiają do szpitala regionalnego w tym małym miasteczku. Większość ofiar to ofiary wypadków drogowych. Władze miasta zaostrzyły zasady używania pasów bezpieczeństwa, ale liczba ofiar w szpitalu wzrosła wręcz przeciwnie. Czemu?

Odpowiedzi:

Problem nr 1

Jeszcze raz przyjrzyj się uważnie rysunkowi. Każdy z trzech podejrzanych miał samochód zaparkowany przed domem, który od rana stał nieruchomy, a pod nimi nie było śniegu. Ale Natalia jakoś sama uformował śnieg pod samochodem.

Problem nr 2

Zapal pierwszą nić z obu stron jednocześnie, a drugi z jednej strony. Kiedy pierwsza nić się pali, minie dokładnie 30 minut. W tym momencie podpal drugą nuć po drugiej stronie, aby ogień trafił na pierwszy. Tak więc drut spali się za 15 minut, w wyniku czego upłynie pożądane 45 minut.

Problem nr 3

Motocyklista naruszył przepisy ruchu drogowego. Jeśli koń był w stanie ugryźć się w ucho, oznacza to, że był bez kasku!

Problem nr 4

Prawidłowa odpowiedź na ostatnie pytanie strażnika to numer osiem. Jeśli przyjrzysz się uważnie, okaże się, że strażnik poprosił o policzenie liter w słowach, które wypowiadał. Wiedzieli o tym dwaj pierwsi goście, ale zwiadowca się mylił.

Problem nr 5

Myślę, że władze nadal były zadowolone ze swojej decyzji. Liczba ofiar szpitalnych rosła wraz ze wzrostem całkowitej liczby osób, które przeżyły. Ci, którzy wcześniej trafiliby do kostnicy, teraz leżą w łóżkach szpitalnych i wracają do zdrowia!

 

Mamy nadzieję, że podobały Ci się nasze zabawne zagadki!