5 powszechnych mitów dotyczących piękna, w które nie powinieneś wierzyć

W poszukiwaniu tej lub innej informacji ważne jest, aby monitorować nie tylko jej prawdziwość, ale także zgodność z rzeczywistością. Współczesny świat zmienia się tak szybko, że zawsze trzeba być na bieżąco i śledzić nowe fakty. Zobaczmy, w jakie mity dotyczące piękna nie należy wierzyć.

1. Botox zapobiega powstawaniu zmarszczek

Nie da się przewidzieć, gdzie zaczną się rozwijać zmarszczki. Zależy to od indywidualnych cech każdej kobiety, jej genetyki i stylu życia. Dlatego przestań ufać oszustom. Botox może ukryć istniejące zmarszczki, jeśli chcesz podjąć to ryzyko. W przeciwnym razie zastrzyki są bezużyteczne. Wręcz przeciwnie, mogą sprawić, że poczujesz się gorzej.

2. Kosmetyki naturalne są zdrowsze

Ostatnio modne stało się stosowanie eko-produktów zarówno w odżywianiu, jak i pielęgnacji twarzy i ciała. Kosmetyki naturalne, mimo że nie zawierają konserwantów i chemikaliów, zawierają kwasy, ekstrakty roślinne i olejki eteryczne, które mogą powodować szereg problemów. Przede wszystkim te składniki mają wysoki poziom alergenności. Dlatego przed użyciem produktów ekologicznych ważne jest przeprowadzenie specjalnego testu tolerancji.

3. Skóra przystosowuje się do kosmetyków i z czasem tracą one na skuteczności

Wiele dziewczyn myli się sądząc, że skóra przyzwyczaja się do składu kremu. Jeśli zauważysz, że zwykły krem ​​przestał pełnić przypisane mu funkcje, oznacza to, że stan skóry się zmienił. Był tłusty, a teraz jest suchy lub odwrotnie. Powodem tego może być codzienny stres, pogoda, zmiany hormonalne lub zmiany stylu życia. Jeśli produkt pielęgnacyjny pasuje do Twojego rodzaju skóry i jesteś z niego w pełni zadowolony, możesz go używać przez lata.

4. Makijaż jest szkodliwy dla skóry

To nie makijaż jest szkodliwy dla skóry, ale sposób, w jaki go nakładasz. Na przykład, jeśli nie zdejmiesz makijażu przed snem, nie zdziw się, że twoja twarz jest zaogniona. Puder i podkład zatykają pory, powodując zaskórniki i zaskórniki.

5. Lód oczyszcza tłustą skórę

Zabawa lodem może prowadzić do pojawienia się naczynek na twarzy. Ponadto pod wpływem niskich temperatur gruczoły łojowe zwężają się, powodując wysuszenie i uszkodzenie skóry.