5 powszechnych błędów, które zabijają rodzinny budżet!

Wiele osób nie podejrzewa, że ​​w ciągu dnia popełnia błędy, które stopniowo obciążają budżet rodzinny. Są tak powszechne, że niewiele osób przywiązuje do nich wagę. W rezultacie pod koniec miesiąca gromadzi się przyzwoita kwota. A jeśli wyeliminujesz te „problemy”, możesz zaoszczędzić pieniądze i wydać wpływy na siebie.

1. Bateria kuchenna

Pracując jako hydraulik w mieszkaniach klientów, zaobserwowałem następującą historię: po otwarciu kranu z wodą woda wylewa się z niego pełnym strumieniem. Nie zmieszany z powietrzem. Banalne, właściciele usunęli aerator z końcówki wylewki po tym, jak zatkał się szlamem. Cena emisji wynosi 2 zł. Pamiętaj, bateria bez aeratora zużywa o 30% więcej wody niż zwykle.

2. Czajnik elektryczny

Co może się tu nie udać? Niektórzy mają zwyczaj nalewania jak największej ilości wody, aby nie używać czajnika dwa razy, oszczędzając prąd. Ale prawda jest taka, że ​​napełniony czajnik zużywa dwa razy więcej prądu niż napełniony do połowy, a do tego woda gotuje się dwa razy mocniej.

3. Głowica prysznicowa

Jeśli masz głowicę prysznicową z przełącznikami trybów, powinieneś wybrać najbardziej ekonomiczny tryb mycia. Z drobnymi otworami. Bez względu na to, jak Ci się wydaje, że mycie w ten sposób nie jest skuteczne, w rzeczywistości tak nie jest. Ten delikatny strumień wystarczy na prysznic. Ale jednocześnie oszczędzasz wodę, prawie dwa razy.

4. Spluczka toaleta

A wszystko przez niewłaściwie wyregulowany mechanizm spustowy. Który jest ustawiony na maksimum i spłukuje około 10 litrów wody. W rzeczywistości do czyszczenia muszli klozetowej wystarczy 5-7 litrów. Pozwala to zaoszczędzić do 25% wody.

5. Chemia czyszcząca

Wiele gospodyń domowych używa płynnych produktów na bazie żelu do usuwania zatorów. Ale trzeba zrozumieć, że te fundusze są stosunkowo drogie. W porównaniu do produktów w granulkach. Ponadto soda oczyszczona, ocet, sól i sok z cytryny zmieszane z przegotowaną wodą doskonale radzą sobie z tłuszczami, które zapychają zlew.

Czytaj więcej: 6 rzeczy, których bogaci ludzie nie kupują, ale wszyscy inni je kupują