5 porannych nawyków, które zmienią twoje życie na lepsze

Świeci słońce, śpiewają ptaki, nagle dzwoni budzik! To już poranek. Aby dzień był kreatywny, należy zrobić pewne rzeczy, nie, nie chodzi o dwa litry kawy. Czy uważasz, że możesz włączyć te 5 nawyków do swojego poranka? Trzymaj się ich i upewnij się, że się przydadzą.

  1. Obudź się po pierwszym dźwięku alarmu

Nie ma bardziej irytującego dźwięku niż dźwięk budzika. Według badań cytowanych w Daily Mail na przykład Brytyjczycy wyłączają alarm i leżą jeszcze w łóżku około pół godziny, zanim naprawdę się obudzą i wstaną. Ale wyrządzają sobie więcej szkody niż pożytku. Kolejne przebudzenie po 10 lub 20 minutach zakłóca cykl snu, stajemy się bardziej zdezorientowani, kiedy w końcu wstajemy z łóżka. Zapewnij sobie 7-8 godzinny sen, a gdy tylko usłyszysz alarm, obudź się i wstań w tej samej chwili, bez względu na to, jak jest to trudne. Nieco później twoje ciało ci za to podziękuje.

  1. Rozciągnij się

Jak tylko się obudzisz, obróć tułów w lewo i prawo. Na chwilę przed otwarciem oczu nasze tętno jest w najwolniejszym stanie. Dlatego kiedy budzisz się i instynktownie zaczynasz rozciągać mięśnie pleców, szyi i nóg, robisz to, aby pobudzić krążenie krwi i zwiększyć mobilność i równowagę przed wstaniem z łóżka. Rozciągając mięśnie po przebudzeniu zwiększasz tętno, napełniając się energią, w związku z czym jest mało prawdopodobne, abyś zasnął w ciągu dnia.

  1. Wypij szklankę wody na pusty żołądek

Po nocy nasze ciało budzi się odwodnione, więc przed jedzeniem musisz wypić szklankę wody, a jeśli wypijesz ją z cytryną, posłuży to jako środek detoksykujący, ponieważ witamina C zwalcza wirusy. Zaleca się pić połowę wymaganej ilości wody dziennie, czyli co najmniej 1,5-2 litry w pierwszych godzinach porannych, ponieważ pozwala to na detoksykację organizmu i zmniejszenie apetytu.

  1. Jedz zdrowe śniadanie

Nic dziwnego, że śniadanie nazywa się „najważniejszym posiłkiem”, prawda? Nie jest zalecane, aby go pominąć. Dlatego, bez względu na to, jak się spieszysz, ważne jest, abyś znalazł czas na śniadanie. Jeśli czujesz, że nie zdążysz, być może powinieneś budzić się nieco wcześniej, aby mieć czas na wykonanie wszystkich niezbędnych porannych czynności w określonym tempie. Aby śniadanie było obfite i zdrowe, zaleca się unikanie smażonych i tłustych potraw oraz preferowanie świeżych owoców i warzyw, płatków śniadaniowych i produktów mlecznych.

  1. Rozświetl swój dom słońcem

Po przebudzeniu oczy są bardzo wrażliwe na światło, więc może to być trudne, ale musisz podnieść żaluzje lub odsłonić zasłony! W ciągu dnia nasz organizm wykonuje wiele czynności, np. trawienie lub produkcję hormonów. Jeśli twój poranek upływa w ciemności, organizm jest przekonany, że jest jeszcze noc i nie rozpoczyna wszystkich niezbędnych procesów, które były w stanie uśpienia. W rezultacie rytm aktywności w ciągu dnia ulegnie spowolnieniu. Dlatego niech słońce wpada do twojego domu tak, aby twój organizm wiedział: czas zacząć!

Co robisz każdego ranka aby być szczęśliwym i pełnym energii w ciągu dnia?

Napisz w komentarzach i polub nas. Będziemy bardzo wdzięczni. Wszystkiego najlepszego!

Leave a Reply