5 porad, jak wybrać idealnego ananasa. To nie takie proste!

Ananas to świetny produkt dla osób dbających o zdrowie i ciało. Jeśli do regularnej diety dodasz niewielką porcję ananasa, możesz znacznie poprawić kondycję organizmu. Jednak tylko dojrzałe ananasy, które trzeba umieć prawidłowo wybrać, mają przyjemny smak.

Jak wybrać dojrzałego ananasa?

#1. Kolor ananasa

Ananas powinien być żółty. Dojrzały ananas ma złocistożółty odcień. Jeśli zauważysz zielone obszary, oznacza to, że nie jest gotowy. Przy okazji, jeśli chcesz, aby ananasy szybciej dojrzewały, trzymaj je do góry nogami i nie zapomnij pociąć wszystkich liści.

#2. Liście ananasa

Liście ananasa powinny być mocne i mieć ciemnozielony odcień. Jeśli liście łatwo odpadają, oznacza to, że owoc zaraz się zepsuje. A jeśli liście są trudne do oderwania od owocu, oznacza to, że ananas nie jest wystarczająco dojrzały. Jeśli bez wysiłku oderwałeś przynajmniej jeden liść, wiedz, że owoc jest dojrzały.

#3. Wygląd ananasa

Kiedyś mówiłem, że dojrzały ananas powinien mieć złocistożółty odcień. Jeśli owoc ma pomarańczowe plamy, oznacza to, że zaraz się zepsuje. Trzeba też zwrócić uwagę na jego kolce. Kolce są miękkie, gdy owoce są dojrzałe i dobre do jedzenia. Jeśli są mocne, oznacza to, że ananas jeszcze nie dojrzał.

#4. Zapach ananasa

Dojrzały owoc ma słodki i pachnący zapach. Jeśli aromat jest słaby, lepiej go nie kupować, a jeśli ananas pachnie octem, oznacza to, że zaczął fermentować i owoc zaraz się zepsuje.

#5. Liście ananasa (kolor)

Z reguły liście powinny mieć ciemnozielony kolor. Dozwolona jest obecność żółtych liści. Te ananasy można jeść od razu po zakupie.

Czytaj więcej: Jak zrobić najsmaczniejsze frytki: 6 sekretów, o których niewielu wie!