5 porad ekspertów, jak szybko zapuścić włosy

Po długiej zimie nasz organizm odczuwa brak witalności – brak światła słonecznego, świeżych warzyw i owoców wpływa na organizm. Stąd łamliwe paznokcie, matowy odcień skóry i wypadanie włosów. Dzielimy się 5 wskazówkami od ekspertów i fryzjerów, jak powstrzymać sezonowe wypadanie włosów.

1. Minoksydyl

Wśród wielu leków stosowanych w leczeniu łysienia Minoksydyl zajmuje szczególne miejsce. Substancja ta ma aktywne działanie rozszerzające naczynia krwionośne, a nałożenie jej na skórę głowy zapewnia silny przepływ krwi do cebulek włosów. Krew zasila cebulki pożytecznymi substancjami, przyspiesza i wzmacnia mieszki włosowe – włosy rosną na nowo.

Działania Minoksydylu są uzasadnione, jednak, podobnie jak wiele leków, działają tylko wtedy, gdy są aktywnie używane. Ponadto ma szereg skutków ubocznych, o których należy pamiętać. Przed użyciem Minoksydylu zalecamy skonsultowanie się z lekarzem i dokładne przestudiowanie instrukcji produktu.

2. Peeling i masaż skóry głowy

Specjaliści są przekonani, że nie ma bardziej skutecznego i niedrogiego sposobu na odbudowę włosów niż masaż. Masuj głowę opuszkami palców, przesuwając się od tyłu głowy, skroni i linii włosów na czole do czubka głowy. Proszę pamiętać, że podczas masażu palce powinny delikatnie przesuwać skórę głowy, a nie tylko ślizgać się po niej. 

Inną opcją są peelingi. Lepiej wybrać specjalne środki. Ale jeśli jesteś fanem domowych przepisów, zalecamy wykonanie peelingu solą, a nie kawą. Dzieje się tak dlatego, że fusy z kawy są trudne do wypłukania z włosów i plamią kosmyki w brązowym odcieniu.

3. Kwas nikotynowy

Bardziej budżetowym, ale nie mniej skutecznym sposobem na wzmocnienie cebulek włosów i zatrzymanie wypadania włosów jest stosowanie kwasu nikotynowego.

Kwas nikotynowy rozszerza również naczynia krwionośne i ma takie same skutki uboczne jak Minoksydyl. Ponadto ludzie często mają na niego reakcję alergiczną, dlatego przed nałożeniem produktu na skórę głowy lepiej wykonać test na alergię. Aby to zrobić, wystarczy nanieść kroplę roztworu na wewnętrzną powierzchnię przedramienia i obserwować ten obszar przez kilka godzin. Jeśli nie ma reakcji, możesz przystąpić do procedury.

4. Terapia minerałami i witaminami

Zanim zaczniemy mówić o witaminach i minerałach, ważne jest, aby zrozumieć, że ich niedobór u zdrowych ludzi jest rzadki. Niedobór może wystąpić u osób z patologią przewodu pokarmowego, chorobami ogólnoustrojowymi i niektórymi patologiami genetycznymi. Jeśli go nie ma, sprawdź poziom witamin D i B12, a także ferrytyny – to wystarczy. Jeśli te parametry są normalne, nie musisz pić suplementów. Za te pieniądze lepiej kupić sobie coś pożytecznego.

5. Profesjonalna opieka

Kosmetyki zrobiły krok do przodu i nie musimy już przygotowywać maseczek do włosów z produktów spożywczych. Lepiej skupić się na dobrych i odpowiednich produktach profesjonalnych.

Wojnę z wypadaniem włosów można wygrać na własną rękę, ale lepiej mieć sprzymierzeńca – profesjonalnego specjalistę. Tylko lekarz może znaleźć prawdziwą przyczynę wypadania włosów i wyeliminować ją, jeśli nie na zawsze, to na długo.