5 porad dotyczących stylu dla pań w wieku 60+: przestań czuć się „niewidzialna”

Powszechna niegdyś opinia, że ​​wiek dojrzały to czas, kiedy trzeba pomyśleć o duszy i zapomnieć o takich „niepoważnych” rzeczach jak wygląd, piękne ubrania i wrażenie, jakie się robi, na szczęście dziś już całkowicie straciła na aktualności.

Dojrzałe kobiety z przyjemnością dbają o swój wygląd, robią piękne fryzury, kupują modne ubrania, buty i dodatki. I to wcale nie przeszkadza im w „myśleniu o duszy”. A jednak mimo tych wszystkich wysiłków problem „niewidzialności” często powoduje znaczny dyskomfort.

Mowa o poczuciu własnej „niewidzialności”, bez twarzy, kiedy obojętne spojrzenia ślizgają się po dojrzałej kobiecie, a poczucie własnej „niewidzialności” może pojawić się nawet w pomieszczeniu pełnym ludzi.

Uczucie wtapiania się w tłum może nie być najlepszym sposobem wpływania na pewność siebie i poczucie własnej wartości kobiet. A jeśli takie emocje powodują choćby najmniejszy dyskomfort, być może warto pomyśleć o prostych, ale efektownych niuansach stylistycznych.

Akcesoria

Niestety wiele kobiet nie docenia ogromnego potencjału stylistycznego akcesoriów. Tymczasem rolą akcesoriów jest nie tylko zapewnienie integralności i kompletności stroju, ale także określenie cech Twojego osobistego stylu, w przeciwieństwie do innych. Dlatego przede wszystkim postaraj się zapamiętać – czy masz swoje „ulubione” dodatki, które pozwalają pokazać indywidualność wybranego przez Ciebie stylu?

Czasami nawet nie trzeba „kopać” zbyt głęboko: np. wielu kobietom wystarczyła zmiana kształtu i koloru oprawek okularów, aby radykalnie zmienić ich wygląd i zamienić zwykły przedmiot użytkowy do korekcji wzroku w element identyfikacji wizualnej siebie.

To samo dotyczy kolczyków, pierścionków, naszyjników, szalików, pasków i torebek. Ich kształt, kolory, wykończenia, nadruki i dodatki – czy te detale kształtują Twój styl?

Fryzura

Włosy zawsze były jednym z ulubionych sposobów kobiet na zmianę ich stylu. W młodszym wieku wszyscy chętnie szli na takie eksperymenty.

Ale stopniowo chęć spędzania czasu na wszystkich tych zabiegach zostaje zastąpiona nawykiem robienia praktycznej fryzury, która nie wymaga dodatkowego zamieszania z włosami. Niestety, ten element jest bardzo łatwo odczytywany przez innych i dodaje wrażenia „niewidzialności”.

Dlatego warto zastanowić się, czy fryzura rzeczywiście Ci odpowiada i czyni Cię piękniejszą. Czy pasuje do kształtu twarzy? Czy farbowanie włosów nie tylko maskuje siwiznę, ale także rewitalizuje skórę i rozświetla oczy? A co ze stylem? Czy wiesz, jak to zrobić, wykorzystać tę umiejętność, czy nadal musisz skonsultować się ze stylistą i poprosić go, aby nauczył Cię prostych metod stylizacji?

Jak pokazuje praktyka, wiele kobiet w wieku dojrzałym często musi uzupełnić braki w wiedzy na temat niektórych rzeczy związanych z pielęgnacją wyglądu. Któregoś dnia piękna 72-letnia kobieta na nasze pytanie: „dlaczego nie ułożysz swoich włosów, masz takie gęste i piękne włosy, a stylizacja wyglądałaby po prostu niesamowicie” – odpowiedziała. W tym celu powinna codziennie myć włosy, a nie chce tego robić.

Ku naszemu zdumieniu, co do związku między codziennym myciem a stylizacją, odpowiedziała – „no cóż, włosy trzeba suszyć, a robi się to na mokro, po umyciu włosów”. Kiedy wyjaśniliśmy, że nie trzeba myć włosów, aby użyć suszarki do włosów, ta kobieta była bardzo zdenerwowana, że ​​​​nie wiedziała wcześniej tak podstawowych rzeczy…

Korekta palety kolorów

Oczywiście każda kobieta dobrze wie, jakie kolory jej pasują, a których należy unikać. Ale jednocześnie ważne jest, aby nie zapomnieć o jednej istotnej rzeczy: z wiekiem zmienia się nie tylko wygląd, ale także naturalne kolory.

Kontrast maleje, kolory tracą nasycenie, dlatego konieczne jest okresowe przeglądanie osobistej palety kolorów. To, co wyglądało pięknie 5 lat temu, może nie wyglądać tak korzystnie dzisiaj.

Co więcej, korekta kolorystyczna dotyczy nie tylko ubrań, ale także makijażu. Może się okazać, że czas na zmianę koloru szminki, cienia do powiek, tuszu do rzęs, różu, pudru. I tak na przykład bardzo często zastąpienie zwykłego czarnego tuszu do rzęs delikatnym odcieniem brązu lub grafitu zdziałało cuda z wyglądem dojrzałej kobiety.

Odzież

Jeśli chodzi o elementy garderoby, możesz rozwiązać ten problem za jednym zamachem, jeśli wcześniej przygotujesz specjalne stroje na każdy sezon w preferowanym kierunku stylistycznym.

Takie podejście usuwa bóle głowy „w co się dzisiaj ubrać?”. W nim wszystko łączy się ze sobą, a dodając drobne akcenty i uzupełniając wszystko dodatkami można nadać strojowi odpowiedni klimat: biznesowy, na randkę, na wyjście wieczorne itp.

Psychologia

Możliwe, że poczucie „niewidzialności” nie tylko cię nie przeraża, ale także stwarza pewne poczucie komfortu. Na świecie jest wielu ludzi, którzy czują się komfortowo, gdy nikt nie zwraca na nich uwagi. Jest to całkiem normalne i nie wymaga żadnej interwencji.

Zawsze ważne jest, aby pamiętać, że to, co pasuje innym, niekoniecznie odpowiada tobie. Więc po prostu rób to, co działa dla ciebie. Jeśli nie masz wewnętrznej potrzeby wyjścia ze strefy „niewidzialności wieku”, to nie powinnaś forsować się i eksperymentować ze swoim wyglądem tylko dlatego, że pojawił się „wiek” i wszyscy to robią.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!