5 porad dotyczących stylu dla kobiet w wieku 60+: zainspiruj się najmodniejszymi kobietami

Emerytura to świetna opcja, aby urozmaicić swój styl i odkryć coś nowego. Nie słuchaj tych, którzy mówią, że jest za późno. Nigdy nie jest za późno, aby żyć tak, jak naprawdę chcesz. Dojrzałe panie z innych krajów są pod tym względem wzorem do naśladowania. W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór wskazówek, którymi warto się kierować, aby dobrze wyglądać nawet po 60 roku życia.

Dodaj akcesoria

Myślę, że zauważyłaś na wielu zdjęciach, że nawet prostym stylizacjom zawsze towarzyszy dodatek, taki jak bransoletka, zawieszka czy kolczyki. Najlepiej dobierz trzy dodatki do każdej stylizacji. To jest złoty standard. W ten sposób każdy prosty strój zmieni się w elegancki. Dlatego nie zapomnij o akcesoriach i aktywnie wykorzystuj je w swoich strojach.

Noś wielowarstwowe stroje

Jeśli nakładanie warstw Cię przeraża, zrelaksuj się i zapamiętaj jedną zasadę: każda kolejna warstwa powinna być grubsza od poprzedniej. Tak więc warstwowe stroje będą wyglądać o wiele bardziej trafnie i będzie ci w nich cieplej.

Na takich strojach trudno zamienić się w „kapustę”, bo zawsze są pionowe linie warstw, które rozciągną sylwetkę.

Podkreśl talię

Wydawałoby się to drobnostką, ale czy zauważyłyście, że nasze babcie, nawet te szczupłe, starają się nie podkreślać talii?

Nie zapominajmy, że dzięki podkreślonej talii, przy odpowiednim zbalansowaniu góry i dołu, wzrost optycznie się zwiększa, a sylwetka wydłuża – kilka plusów. A jeśli nie ma talii, można ją utworzyć z powodu różnicy objętości.

Nie bój się płaskich butów i niskich obcasów

Zrezygnuj ze szpilek, jeśli zdrowie na to nie pozwala. W końcu istnieje mnóstwo niższych modeli, które świetnie prezentują się na nodze. Oczywiście ważne jest, aby buty były modne.

Noś szyfon

Nigdy nie widziałam, żeby nasze dojrzałe panie nosiły szyfonowe sukienki. Nikt nie powiedział, że szyfon można nosić tylko do 30 roku życia. Kobiety noszą go w każdym wieku, ponieważ jest bardzo odpowiedni do różnych styli.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!