5 par butów skracających nogi

Jeśli ubrania mogą łatwo dopasować sylwetkę, to odpowiednio dobrane buty są „odpowiedzialne” za wzrost. Na przykład te 5 par wyraźnie skraca nogi i sprawia, że ​​nasz wygląd jest zaburzony. 

Balerinki z okrągłym noskiem

Duet płaskiej podeszwy z zaokrąglonym noskiem nie jest najlepszym sposobem na pokazanie swojej sylwetki. Dlatego oddani fani uniwersalnych kapci powinni zwrócić uwagę na spiczasty kształt nosa. Nie tylko wizualnie rozciągnie nogę, ale także doda wdzięku całej figurze.

Buty Mary Jane

Styliści są już zmęczeni powtarzaniem, że dla lekkości stroju kostki powinny być odsłonięte.

Chodaki

Drewniaki działają na podobnej zasadzie.  Opcją zastępczą są klapki , które od wielu sezonów nie opuszczają wybiegów i modowych ulic.

Buty za kostkę

Kostki również lepiej pozostawić otwarte, jeśli chcesz wyglądać na wyższą. Dlatego wysokie trampki dla niskich kobiet są tematem tabu.

Lepiej jest dawać pierwszeństwo klasycznym modelom.

Zdobione sandały

Zdobione buty dodają niepotrzebnej objętości nogom i wizualnie je skracają. Tak więc popularne dziś sprzączki, kokardki, futro i pióra nie mają absolutnie żadnych szans na ozdobienie wizerunku. Wręcz przeciwnie, potrafią zrobić okrutny żart z dziewczynami, które są niskiego i średniego wzrostu. 

I ostatnia ważna zasada: dopasowanie butów do dolnej części stroju zawsze rozciąga sylwetkę, a zabawa kontrastami robi dokładnie odwrotnie.