5 oznak złego człowieka

5 OZNAK TOKSYCZNYCH LUDZI.

Czy zdarzyło ci się kiedyś, że po spotkaniu się z kimś czułaś się wyczerpana? A może w twoim otoczeniu jest ktoś, kto cię nie szanuje, zamieniając wszystko w żart? Manipulatorzy, toksyczni ludzie, wampiry, – możesz nazywać ich jak chcesz, ale nie wszyscy mają najlepsze intencje wobec Ciebie. Najgorsze jest to, że możemy rozmawiać o tych wydawać się by mogło miłych, atrakcyjnych i towarzyskich ludziach, którzy są obok ciebie. Po obejrzeniu filmu dowiesz się, jak się dowiedzieć, który z twoich znajomych kontaktują się z Tobą tylko dla osobistego zysku. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że ci ludzie doskonale manipulują innymi. I robią to z osobistych pobudek. Z reguły szybko zdobywają zaufanie, a gdy tylko dostaną to, czego chcą, znikają. Potem nie są już zainteresowani przyjaźnią z Tobą, ponieważ już otrzymali to, czego chcieli. Oto 5 znaków, dzięki którym można je rozpoznać.

  1. Często o coś pytają. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że są miłymi ludźmi. Są przekonani, że są najlepsi. Jeśli nie chcesz dostać się w ich sieci, odmów udziału w ich pomysłach. Jest to szczególnie pożądane, jeśli jesteś szantażowana. Jak przyjaciel może cię szantażować i stworzyć korzystne warunki tylko dla niego?
  2. Po rozmowie z taką osobą czujesz się wyczerpana. Jeśli czujesz się zmęczona po rozmowie z kimś, lepiej ograniczyć z nim kontakt. Twoje podejrzenia uświadamiają, że coś idzie nie tak. Jeśli spędzasz czas z naprawdę pozytywną osobą, na pewno tego nie poczujesz. Po rozmowie z nią będzie ci lepiej na duszy. Dlatego nie musisz poświęcać się, aby ktoś poczuł się dobrze.
  3. Zdradza ich język ciała. Ludzie, którzy potrafią manipulować innymi, wiedzą, jak to zrobić, i mogą całkowicie ujarzmić kogoś. Jeśli zobaczysz, że ktoś próbuje spojrzeć ci w oczy, bądź ostrożny i wiedz, że nie jest to tak proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Oczywiście wiele osób patrzy nam w oczy, ale w ten czy inny sposób od czasu do czasu odwracają wzrok.
  4. Ich humor jest upokarzający. Zwykle dzieje się tak: osoba próbuje cię upokorzyć, wyśmiewając się z ciebie. Jednocześnie wypowiada obraźliwe słowa z uśmiechem na twarzy. W końcu na pewno powie: „Nie obrażaj się, tylko żartuję”. Ale w rzeczywistości to wcale nie są żarty. Wykorzystuje cię i próbuje otwarcie manipulować tobą. Zazwyczaj manipulatorzy stosują taką taktykę, gdy jesteś w dużej firmie. Jest dla niego bardzo ważne, aby ludzie wokół ciebie śmiali się z ciebie.
  5. Dialog z manipulatorem zawsze będzie jednokierunkowy. Na pierwszy rzut oka ten słodki człowiek próbuje zdominować każdą dyskusję. Z czasem jednak dialog staje się monologiem. Dzieje się to tak szybko, że rozmówca nie ma nawet czasu, aby to zauważyć i zareagować. W dialogu z manipulatorem zauważysz, że nie masz prawa mówić, a każda rozmowa z nim kończy się omówieniem jego problemów i potrzeb.

Leave a Reply