5 niesamowitych wskazówek od ekspertów: jak wyglądać młodziej w ubraniach

Istnieją trzy skrajności, o których należy pamiętać. Musisz ich unikać. Porozmawiamy o nich poniżej.

1. Pierwsza skrajność – wizerunek babci. Kiedy składasz rzeczy w całość, pierwszą myślą przechodniów jest babcia 80+.

2. Druga skrajność – 10-letnia dziewczynka. Kokardy, różowe koty na koszulce i nie tylko. Taki wizerunek nie odmładza dorosłej kobiety, wręcz przeciwnie, kontrastem i niespójnością ubioru z jej twarzą i ciałem dodaje lat.

3. Trzecia skrajność – zebranie wszystkich modowych trendów w jednym zestawieniu. Pamiętaj – nie wszystko, co modne, Ci odpowiada.

Używaj gładkich tekstur, które dobrze trzymają swój kształt

Załóżmy, że masz związane z wiekiem zmiany w skórze, włosach i sylwetce. Co to ma wspólnego z kolorem i geometrią ubrań?

Tekstura (zmarszczki), wielocieniowość (pigmentacja), utrata symetrii (zniekształcenie rysów twarzy i ciała) itp. – mówimy o tych samych zmianach związanych z wiekiem. Tworzą wizualny szum z kolorów i linii, co dodaje wizualnej informacji do ciała.

Aby zniwelować ten szum, musimy go czymś skontrastować, a mianowicie rzeczami o gładkiej i jednolitej fakturze. Tkanina nie powinna być pomarszczona, pofałdowana ani ziarnista. Ponadto rzeczy powinny dobrze zachowywać swój kształt i tworzyć stabilną część wyglądu.

Nawet młoda kobieta o jasnej karnacji, która nosi miętową bluzkę i nie układa swoich szorstkich, sterczących we wszystkich kierunkach włosów, ryzykuje, że dostanie +40 lat w porównaniu z jej koleżankami w tym samym wieku.

Pracuj z kolorami

Przypominamy, że ciemne odcienie działają jak ramka ostrości, która podkreśla rysy twarzy i ciała. Przeciwnie, jasne odcienie blakną, rozmywają sylwetkę i zmarszczki. A jasne stroje zwracają na siebie uwagę.

Co powinnaś zrobić?

Załóżmy, że kobieta ma silne zmiany związane z wiekiem na twarzy, cienkie włosy, ale ma bardzo szczupłe nogi. Co ona może zrobić z taką kombinacją?

Na przykład użyj jasnego koloru, aby rozmyć rysy twarzy, usunąć z nich ostrość i dodać wizualnej gęstości włosom. Noś jasny sweter i oprawki okularów, aby kolor przykuły całą uwagę. Całość uzupełnij czarnymi spodniami, które korzystnie podkreślą jędrność nóg.

Nie jest to jedyna słuszna opcja, ale jedna z setek.

Nawet jeśli nie masz jeszcze zmian związanych z wiekiem i po prostu za mało spałaś, ubierz się nie w czarny sweter, ale w biały, aby skorygować ślady braku snu.

Minimalizm i prostota

Im więcej szczegółów, tym trudniej wizualnie odczytać wybrany strój. Swobodna, dobrze skrojona koszula i proste spodnie zawsze będą wyglądać lepiej niż szalona bluzka z falbankami noszona do topu i spódnic w abstrakcyjne wzory. 

Noworoczne ozdoby i rekwizyty do strojów nie dodają młodości. Oprócz guzików, nadmiar akcesoriów na butach i torebkach tylko doda Ci wieku.

Ale dzięki prostocie i geometrii linii zawsze możesz dodać swojemu strojowi naturalności i świeżości.

Skoncentruj się na sylwetce

Niezależnie od kształtu Twojej sylwetki, jeśli cały wizerunek będzie zbudowany wokół sylwetki i chęci pokazania jej w jak najkorzystniejszym świetle – uzyskasz młodzieńczy wizerunek. Podejście odwrotne, gdy wszystko jest pokryte trzema warstwami ubrań, wręcz przeciwnie, jest odczytywane jako „stare”.

Harmonijnie skonstruowana sylwetka z prawdziwych, idealnie dopasowanych elementów – sprawdza się zawsze i na każdej kobiecie. Powtarzamy – proste, ale dopasowane jeansy z białym t-shirtem typu oversize są o wiele lepsze niż wymięta bluza z kapturem w groszki. Nawet jeśli jest to modne, nawet jeśli poleca je znana blogerka, lepiej nie.

Bez tych elementów reszta jest bezużyteczna

Zgadłaś już, co to jest? Dbanie o siebie! Bez tego idealny, pełny piękny wygląd jest niemożliwy.

Dbanie o siebie można podzielić na trzy rodzaje:

Pielęgnacja włosów

Rozdwojone końcówki i brzydkie fryzury będą musiały zostać porzucone. Zadbaj o nawilżenie włosów, naucz się robić 2-3 proste fryzury na każdy dzień. Przeprowadzają również regularną, nawet najbardziej podstawową pielęgnację.

Twarz

Błąd stulecia polega na próbie zamalowania zmarszczek starczych kosmetykami. Trójwarstwowy podkład nie ukryje oznak zmarszczek. Staraj się wykonywać codzienne masaże w domu i wysypiaj się. Lepiej spróbować usunąć problem niż maskować go grubymi warstwami makijażu.

Makijaż

Po pierwsze musi być nowoczesny. W Internecie można znaleźć wiele filmów szkoleniowych z opcjami makijażu na każdy dzień. Wybierz kilka i dowiedz się, jak zrobić je samodzielnie. Dla tych, którzy mają wątpliwości co do swoich umiejętności, pamiętajcie – już lepiej bez makijażu niż ze staroświeckim. Po drugie, musi być naturalny.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!