5 najprostszych technik, które pomogą Ci osiągnąć to, czego potrzebujesz

 

Kto nie chciałby wpływać na ludzi tak, aby robili to, co im powiesz lub zachowywali się tak, jak chcesz. Powiesz, że to wymaga to nadprzyrodzonych zdolności. Ale tak nie jest. Wszystko jest możliwe. Psycholodzy zbadali ludzkie zachowania i mają inne zdanie. Według nich istnieją pewne techniki manipulacji, które działają we wszystkich przypadkach. Jeśli chcesz wpłynąć na kogoś, użyj technik manipulacji psychologicznej, które przyniosą Ci korzyści. Obejrzyj ten film do końca, ponieważ właśnie tego potrzebujesz. Wybraliśmy 5 najprostszych i najłatwiejszych technik, które pomogą Ci osiągnąć to, czego potrzebujesz.

  1. Użyj techniki Benjamina Franklina. Jeśli w twoim otoczeniu jest osoba, która tak naprawdę nie sympatyzuje z tobą i chcesz poprawić sytuację, nie musisz wyświadczyć jej przysługi, aby go przekonać, musisz postępować dokładnie odwrotnie. Ta psychologiczna sztuczka, zwana także „efektem Benjamina Franklina”, oparta jest na prawdziwej historii z życia naukowca. Franklin chciał zdobyć zaufanie człowieka, który nie przejawiał wobec niego empatii, więc poprosił o pożyczenie książki. Kiedy wreszcie ją otrzymał, wyraził głęboką wdzięczność i ta osoba nie tylko poprawiła swoje nastawienie, ale także stała się dobrym przyjacielem Franklina. Ta sztuczka wydaje się paradoksalna, ale działa, ponieważ kiedy ktoś wyświadczy ci przysługę, bez względu na to, czy jest ona mała czy duża, na poziomie podświadomości wydaje się, że zasługujesz na pomoc, a osoba zmienia swoje nastawienie do ciebie.
  2. Poproś o więcej niż chcesz. Ta technika jest szczególnie skuteczna w miejscu pracy. Ilekroć chcesz uzyskać odpowiedź twierdzącą, żądaj znacznie więcej niż potrzebujesz, początkowe wymagania mogą być nawet nieuzasadnione. Twój adwersarz oczywiście będzie musiał odmówić. Potem nadejdzie czas, aby zająć obiektywne stanowisko i zmniejszyć dotychczasowe wymagania. Ale tym razem rozmówca zrobi dla Ciebie wszystko, co możliwe, aby Ci pomóc.
  3. Powtórz to, co powiedzieli inni. Kiedy odtwarzamy fragmenty tego, co mówią nasi rozmówcy, wydaje się, że aprobujemy ich pomysły i pokazujemy, że je rozumiemy. W wyniku niektórych badań naukowcy doszli do wniosku, że wszyscy terapeuci, którzy stosowali aktywne lub refleksyjne techniki słuchania, mieli znacznie lepsze relacje z pacjentami. Ich klienci bardziej otwarcie przedstawiali swoje emocje i bardziej ufali specjalistom. Powtarzanie cudzych zachowań udowadnia innym, że zwracasz uwagę na ich poglądy, jesteś wrażliwy i rozumiesz, co mają na myśli.
  4. Wykorzystaj zmęczenie rozmówcy. Kiedy człowiek jest zmęczony, staje się bardziej podatny na wszelkie informacje i nie ma znaczenia, czy jest to zwykła wiadomość czy prośba. Chodzi o to, że zmęczona osoba jest wyczerpana nie tylko fizycznie. Zapasy jego energii psychicznej również się wyczerpują. Jeśli poprosisz o coś zmęczoną osobę, prawdopodobnie nie otrzymasz od razu jasnej odpowiedzi, ale usłyszysz: „Zrobię to jutro”, ponieważ Twój rozmówca nie będzie chciał podjąć decyzji w tym konkretnym momencie. Następnego dnia prawdopodobnie spełni twoją prośbę, ponieważ na poziomie podświadomości ludzie często próbują dotrzymać obietnic.
  5. Dawaj komplementy. Joe Girard, wymieniony w Księdze Rekordów Guinnessa jako najlepszy na świecie sprzedawca samochodów, wykorzystał tę sztuczkę, aby się wzbogacić. Girard zastosował prostą zasadę: dowartościowywał swoich klientów i był miłym partnerem biznesowym. Jak udało mu się to osiągnąć? Po prostu, wysłał 13 tysięcy listów gratulacyjnych, po jednym do każdego ze swoich klientów, z którymi kiedyś współpracował. Na każdą okazję: urodziny, święta i inne szczególne okoliczności, ale przesłanie pozostawało zawsze takie samo: „Lubię cię”. Joe Girard zdał sobie sprawę, że ludzie lubią otrzymywać komplementy, bo ludzie lubią pochwały. 

Leave a Reply