5 najdroższych sukien ślubnych w historii: zobacz, ile kosztowały i kto miał szczęście je nosić

Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety i nic dziwnego, że tak wiele pań poświęca dużo czasu i wysiłku na przygotowanie i udekorowanie uroczystości. Dla większości narzeczonych ważny jest wybór specjalnej sukni ślubnej.

I są bardzo różne: bujne i schludne, staromodne i nowoczesne, z odkrytymi ramionami i długie. Oczywiście stroje różnią się też ceną. Chcielibyśmy Wam pokazać najbardziej niezwykłe i najdroższe suknie ślubne w historii. Na pewno będziesz zaskoczona!

Victoria Beckham

Cena: 100 000 USD

Ślub z 1999 roku był jedną z najsłynniejszych ceremonii tamtych czasów. Victoria i David Beckham zawsze byli ogólnie popularną parą, ale była piosenkarka Spice Girls była uważana za jedną z najbardziej stylowych kobiet show-biznesu.

Victoria chciała prostego, ale efektownego stroju, więc kobieta zwróciła się do domu mody Vera Wang o klasyczny wygląd sukni.

Satynowa sukienka ze sztywnym gorsetem: Beckham błyszczała w tej stylizacji. Jak powiedziała sama Vera Wang, jej inspiracją byli średniowieczni monarchowie, dlatego dół sukni zaczynała się tuż pod pępkiem Strój wyszedł ciężki, ale efektowny.

Melania Trump

Cena: 100 000 – 200 000 USD

Z tą sukienką wiąże się zabawny fakt: wszystkie media próbowały odgadnąć jej ostateczną cenę, podając różne liczby. Jednak nie tylko cena sukni jest godna uwagi, ale także inne niuanse ze ślubu byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na przykład zamiast bukietu ślubnego Melania nosiła różaniec ze splecionych róż.

Suknia Melanii spotkała się z falą krytyki, mimo że była to sukienka z satynowej kolekcji Dior 2004. Według prasy była ręcznie haftowany perłami i cyrkoniami. Jej końcowa waga wynosiła 27 kilogramów, więc Melania naprawdę miała trudności z poruszaniem się w niej.

Jessica Biel

Cena: 100 000 USD

Ślub Justina Timberlake’a i Jessici Biel odbył się w 2012 roku, a uroczystość była tak nagłośniona, że ​​zdjęcie szczęśliwej aktorki pojawiło się nawet w magazynie People, gdzie można było zobaczyć wszystkie zdjęcia jej odświętnej kreacji.

Suknia Jessici była jak na tamte czasy niezwykle jasnoróżowa.

Strój był autorstwa Giambattisty Valli Haute Couture. Aby przymierzyć sukienkę, Jessica poleciała do Paryża. Suknia została uszyta z jedwabnej organzy i muzułmańskiego jedwabiu. Suknia została ozdobiona kwiatowym haftem i welonem z pereł.

Kate Middleton

Cena: 400 000 USD

Czy można nie wspomnieć o sukni ślubnej Kate Middleton? Ulubienieca Wielkiej Brytanii była przedmiotem wielu dyskusji. Nad strojem pracował nawet dyrektor kreatywny Alexander McQueen.

Po raz pierwszy wszyscy zobaczyli sukienkę dopiero w momencie, gdy Middleton wysiadła z samochodu i nie bez powodu wszyscy mówili, że ten strój stał się swego rodzaju symbolem nowej strony w księdze rodziny królewskiej.

Amal Clooney

Cena: 380 000 USD

Będąc godnym pozazdroszczenia kawalerem, nikt nie wierzył w ślub George’a Clooneya. Amaly udało się jednak zdobyć jego serce i zdobyć długo wyczekiwany pierścionek na jej palcu.

Cała prasa mówiła o sukni ślubnej: wszystko ozdobione francuską koronką, ręcznie haftowane perłami. Strój wyróżniał się zwięzłością.

Jednocześnie jedno z głównych życzeń Amaly było proste – jak najmniej zdjęć w tym stroju, więc nawet teraz nie ma ich zbyt wiele.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!