5 najczęstszych błędów modowych kobiet po 40. roku życia!

Kobieta po 40 latach nadal czuje się młodo, chociaż jej stan skóry się pogarsza, a zmarszczki mimiczne stają się coraz bardziej widoczne. Ktoś odczuwa te zmiany wcześniej, ktoś inny później, ale zwykle widoczne zmiany zaczynają się w wieku 40 lat. Zobaczmy, jakie są te błędy w ubraniu, które popełniają 40-letnie kobiety.

#1. Ignorowanie trendów

Ignorowanie trendów w modzie to główny błąd dojrzałych pań. Wiele kobiet woli sprawdzone stylizacje i unika nowych produktów, ponieważ boją się wyglądać zbyt jasno i nieodpowiednio.

Co prawda, nowomodne trendy często szokują swoją śmiałością i dzikością, ale żeby wyglądać trafnie, nie trzeba gonić za każdym trendem i zamieniać się w nastolatka.

Zwróć uwagę na modne fasony i kroje, wybierz nowoczesne dodatki, kolory i nadruki. Nowoczesny look można skomponować z podstawowych elementów o aktualnym kroju, które są odpowiednie dla kobiet w każdym wieku.

#2. Ubrania dla młodych dziewczyn

Nie ma nic złego w staraniu się wyglądać młodziej, ale ubrania dla młodych dziewczyn nie pomogą Ci wyglądać młodziej. Zabawne dziewczęce stroje, które świetnie wyglądają na osiemnastolatkach, zamienią kobietę po czterdziestce w pośmiewisko.

Zapomnij o falbanach, zalotnych sukienkach dla lalek, kwiatach dla niemowląt i innych infantylnych rzeczach. Dorosła kobieta nie może sobie pozwolić na taki zły gust, z godnością przyjmuje wiek i ubiera się również z godnością.

#3. Zaakcentowana seksualność

Kolejnym błędem 40-letnich pań jest podkreślanie seksualności. Krótkie sukienki i spódniczki, szpilki, dekolt i prowokujący makijaż nie malują nawet młodych dziewczyn, a na dojrzałych kobietach wyglądają wulgarnie.

Krzykliwy obraz jest wybaczalny w wieku dwudziestu lat, gdy dziewczyna szuka własnego stylu, ale kobieta po czterdziestce powinna mieć rozwinięty gust i nie afiszować się. Połącz szpilki ze spódnicami midi i maxi i zapomnij o mini i dekolcie w jednym spojrzeniu. Twoim wiernym przyjacielem jest kobiecość, ale nie wulgarność.

#4. Bezkształtne stroje

Niektóre panie po czterdziestce zaczynają ubierać się zdecydowanie skromnie, starając się ukryć związane z wiekiem zmiany sylwetki bezkształtnymi strojami, ale to dodaje im lat.

Ale życie toczy się dalej w wieku 40 lat, więc zapomnij o strojach babci! Precz z pozbawionymi twarzy, bezkształtnymi łachmanami. Jeśli brzuch i dodatkowe kilogramy na biodrach skłaniają Cię do wyboru oversize, upewnij się, że wybrana kreacja ma aktualny krój i stylowy print.

#5. Ubrania według rozmiaru

Wraz z wiekiem postać się zmienia. I to jest w porządku! Nie ma nic złego w przybieraniu na wadze i pożegnaniu się z suknią balową. Kobieta jest piękna w każdym wieku i wadze!

Samowystarczalna kobieta po 40 roku życia przybiera figurę i zna swoje ciało. Nie próbuj wpasować się w mniejsze ubrania, nie oszukuj siebie i innych. Ukryj wady figury dobrymi stylami, a także nie zapomnij podkreślić zalet.

Czytaj więcej: Fryzury odmładzające: 5 warstwowych fryzur dla kobiet po 50. roku życia!