5 najbardziej uniwersalnych odcieni włosów, dla pięknego wyglądu, z efektem odmładzającym

Dobierając odpowiedni kolor włosów można odświeżyć twarz, usunąć niedoskonałości, a nawet wizualnie stracić kilka lat. Istnieje kilka odcieni, które mogą sprawić, że kobieta będzie wyglądać młodziej i świeżo. Zrobiliśmy dla ciebie specjalną listę.

Kolor pszenicy

Pszenica ma bladożółty kolor, który przypomina, jak sama nazwa wskazuje, kolor pszenicy lub ziarna.

Kobiety o wiosennym lub letnim typie urody (jasna karnacja i oczy) mogą wybrać pszeniczny blond. Nadaje się również dla tych kobiet, które chcą ukryć swój wiek. Ten odcień odświeża twarz i dobrze kryje siwe włosy.

Kolejną zaletą jest łatwość barwienia. Chociaż ten odcień jest popularny, pięknie mieni się pod słońcem. Nie mieszaj go z ciemnymi pasemkami, ponieważ postarza Cię wtedy wizualnie.

Kolor karmelu

Uniwersalny karmelowy kolor pasuje do każdej karnacji i koloru oczu. Wybierając kolor, lepiej skupić się na naturalnym odcieniu. 

Szary blond

Te kobiety, które chcą odświeżyć swój odcień włosów, wybierają szary blond, który sprawdzą się dobrze. Włosy po takim zabarwieniu nie są zniszczone, ponieważ kolor nie jest intensywny. Lepiej wybrać odcień jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Z szarością trzeba uważać, bo nie zawsze wygląda dobrze.

Kolor czekoladowy

Bogaty czekoladowy odcień jest odpowiedni dla pań o ciemnych włosach. Ta opcja pomoże Ci przejść od czerni do pięknego odcienia. Jeśli twoje włosy są blond, lepiej odmówić sobie koloru czekolady, ponieważ może to tylko dodać wieku.

Kolor miedzi

Kobiety o zielonych oczach i jasnej karnacji mogą wybrać miedziany odcień. Może mieć różne odcienie – od stonowanych po jaskrawoczerwone i karmelowe. Ale ten kolor nie jest odpowiedni dla wszystkich kobiet. Jeśli na twarzy lub plamach starczych występuje trądzik, miedź może je tylko podkreślić. Dlatego unikaj tego koloru, kiedy masz na twarzy duże ilości zmarszczek związanych z wiekiem, wtedy ten kolor doda Ci tylko lat i nie pomoże przy tym żadna modna fryzura. 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!