5 mits: Co może być przyczyną wypadania włosów?

Pół wieku temu dermatolodzy twierdzili, że utrata 50-60 włosów dziennie jest rzeczą normalną, teraz norma wzrasta do 100 włosów dziennie. Dlaczego? Zasadniczo eksperci kojarzą wypadanie włosów z wieloma czynnikami, które je uszkadzają: nadmierne czesanie, ciasno ściągnięte włosy w ogon, farbowanie i rozjaśnianie, zbyt częste mycie i suszenie, narażenie na chlor i wodę w basenie, brak witamin, minerałów i białek spowodowany przez niedożywienie. Co mężczyźni mają z tym wspólnego? Oczywiście czynniki te dotyczą niektórych mężczyzn, ale z reguły wypadanie włosów u mężczyzn jest spowodowane pewnymi problemami w organizmie. W samych Stanach Zjednoczonych szacuje się, że z przedwczesnym łysieniem typu męskiego osiągnie ponad 80 milionów Amerykanów, czyli ponad jedną czwartą populacji. Znaczna liczba osób cierpi na wypadanie włosów z powodu problemów zdrowotnych, takich jak choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, nieodpowiednia dieta, stres i brak snu. A jeśli powody są bardziej złożone? Jak możemy zapobiec wypadaniu włosów? Na początek przestańcie wierzyć w te 5 mitów! Zostań z nami do końca, ponieważ rozwiążemy najczęstsze nieporozumienia na temat wypadania włosów.

Mit 1. Częste obcinanie włosów, może zatrzymać ich wypadanie. Ludzie wierzą, że paznokcie i włosy rosną u zmarłych. Ale to tylko iluzja stworzona przez rozkład. Gdy tylko ciało zostanie odwodnione i zacznie gnić, wydaje się, że paznokcie i włosy nadal rosną. To samo można powiedzieć o tym, że jeśli częściej obcinasz włosy, zaczną gęstnieć. To tylko iluzja stworzona przez krótkie kosmyki włosów, które zapewniają objętość.

Mit 2. Jeśli zostanie wyrwany jeden siwy włos, na ich miejscu wyrośnie 7 nowych. To kolejny nonsens, który nie wpływa na gęstość włosów. Siwe włosy na początku rosną rzadko i prawdopodobnie z tego powodu wydaje się, że dużo zwykłych włosów rośnie w miejscu wyrwanych siwych włosów.

Mit 3. Możesz odzyskać utracone mieszki włosowe. Wszyscy widzieliśmy reklamę, w której obiecano nam, że jeśli zostaną użyte te specyfiki, utracone mieszki zostaną przywrócone, szczególnie u łysych mężczyzn. Obecnie jedynym prawdziwym rozwiązaniem w celu przywrócenia wzrostu włosów jest przeszczep. Nie tak dawno wierzono, że nie da się odtworzyć komórek nerwowych. Jednak ostatnie badanie ujawniło zdolność mózgu do tworzenia nowych neuronów. Więc może wkrótce nauczymy się, jak zmusić mózg do tworzenia nowych mieszków włosowych.

Mit 4. Czesanie stymuluje wzrost włosów. Pomysł, że wielokrotne czesanie włosów ma pozytywny wpływ na porost włosów, jest tylko fantazją. Kierując się tą samą zasadą, niektóre kobiety nadal uważają, że gdyby myć zęby 100 razy dziennie, szybciej można byłoby wybielić zęby. W rzeczywistości, jeśli nadużyjesz szczoteczki do zębów, możesz wyrządzić zębom więcej szkody niż pożytku. Podobne nieporozumienie dotyczy wypadania włosów. Wynika to z faktu, że jedną z przyczyn wypadania włosów jest słabe krążenie krwi, a czesanie lub masaż głowy może mieć wspaniały wpływ na ten proces. Prawda jest taka, że ​​krążenie krwi w skórze głowy nie wpływa na gęstość włosów. Dlatego wielu lekarzy nie zaleca masażu w walce z łysieniem z tego prostego powodu, że nie jest on skuteczny.

Mit 5. Częste mycie szamponem prowadzi do wypadania włosów. To najczęstszy mit. Wiele kobiet myje włosy rzadziej, gdy zauważa, że ​​zaczęły wypadać. Z tego powodu włosy wypadają jeszcze bardziej. Jeśli myjesz włosy raz w tygodniu, tracisz do 600 włosów. Jeśli zaczniesz myć włosy co trzy dni, za każdym razem wypadnie coraz mniej włosów. Ponadto częstsze mycie szamponem stymuluje regenerację włosów. Nawiasem mówiąc, jeśli zauważysz, że twoje włosy zaczęły bardziej wypadać po stresujących sytuacjach, nie martw się. Eksperci twierdzą, że to normalne.

Leave a Reply