5 mimiki twarzy, które pokazują, że rozmówca nie chce z tobą rozmawiać

JAK ZAUWAŻYĆ ZNUŻENIE U NASZEGO ROZMÓWCY

Jak łatwo byłoby rozmawiać z ludźmi, gdybyśmy potrafili odczytać ich myśli, jak to robił dr Lightman w serialu „Magia kłamstw”? Wiedzielibyśmy, kto nas okłamuje, kto i co czuje, czy ktoś chce z nami rozmawiać, czy nie. Pomogłoby nam to uniknąć wielu niezręcznych sytuacji, prawda? Cóż, wciąż jesteśmy daleko od doskonałości Laitmana, ale na pewno znamy pewne symptomy, dzięki którym można zrozumieć, że dana osoba nie chce z nami rozmawiać.

Więc bądź na bieżąco i obejrzyj do końca ten film, aby nie rozpoczynać rozmowy z ludźmi, którzy nie chcą kontaktu z tobą.

Wszyscy wiemy, że rozmówcę można zrozumieć nie tylko słuchając go, ale także przyglądając się uważnie wyrazowi twarzy. Dziś poznamy 5 gestów, które pokazują, że dana osoba nie chce z Tobą rozmawiać.

Oczywiście ktoś nieuważny nie zwróci uwagi na te gesty. Ale dzisiaj zrozumiesz, co one oznaczają.

  1. Patrzenie w ziemię.

Wiele osób odwraca wzrok, ponieważ są nieśmiali lub nie lubią takiego kontaktu. Ale jeśli osoba, która zawsze rozmawiała z tobą z zainteresowaniem i teraz nie patrzy ci w oczy, ale patrzy w bok lub w dół, najprawdopodobniej jest znudzona i nie chce kontynuować dyskusji.

  1. Sztuczny uśmiech.

Sztuczny uśmiech można łatwo odróżnić od prawdziwego. A w połączeniu z zamkniętymi oczami oznacza, że osoba nie jest zainteresowana i kontynuuje dialog wyłącznie z uprzejmości.

  1. Dłubanie w zębach.

Ten znak nie tylko wskazuje, że dana osoba nie jest zainteresowana, ale można ją nawet uznać za nieco niebezpieczną. Najprawdopodobniej rozmowa z tobą denerwuje rozmówcę, a ona bierze w niej udział tylko dlatego, że nie ma wyboru.

  1. Odpowiedzi.

Sposób, w jaki ktoś odpowiada na Twoje pytania i komentarze, może pomóc Ci określić, czy druga osoba chce kontynuować dialog. Poniższe typy odpowiedzi mogą wskazywać, że ktoś się nudzi:

– Krótkie odpowiedzi „tak” lub „nie”, bez innych wyjaśnień.

– Używanie wyrażeń „Naprawdę?” lub „Zgadza się”

– Unikanie odpowiadania na wszystkie pytania.

  1. Ton głosu.

Ton głosu Twojego rozmówcy może wiele powiedzieć o jego zainteresowaniu. Może też sygnalizować, że czas grzecznie zakończyć rozmowę i przestać dręczyć rozmówcę. Zadaj sobie następujące pytania dotyczące tonu tej osoby: wygląda na zdenerwowaną, urażoną, zirytowaną, złą lub znudzoną? Czy jest zdenerwowana lub jąka się? Zazwyczaj stanom tym towarzyszy wysoki ton głosu i powoduje, że rozmówca nie czuje się komfortowo w dyskusji.

Zawsze staraj się prowadzić ciekawy dialog, który w jakiś sposób bawi rozmówcę. Ale jeśli powyższe znaki są obecne, lepiej zakończyć rozmowę, ponieważ może to źle wpłynąć na wasze relacje. Rozmowę lepiej odłożyć na następny raz, gdy rozmówca ma wolny czas lub nastrój do rozmowy.