5 koszul, które jeszcze kilka lat temu były modne, a teraz są szczytem obciachu

Koszula to uniwersalny element garderoby, który wygląda elegancko i maksymalnie wyraziście. Jeśli zależy Ci na stroju, który odmłodzi Twoją twarz i podkreśli Twoje wyrafinowanie – zacznij od koszuli.

Choć przyzwyczailiśmy się do nich i korzystamy z nich, kiedy tylko mamy okazję, to wciąż popełniamy wiele błędów przy ich wyborze. Oto kilka błędów, które popełnia prawie każda kobieta!

1. Koszule dżinsowe

Denim to materiał uniwersalny, odpowiedni na każdą porę roku. Koszula dobrze utrzymuje kształt, wygląda stylowo, świeżo i nowocześnie. Ale dżinsowa koszula ma zbyt twardą fakturę i nadaje sylwetce prostokątny kształt. Ponadto styl nie jest już aktualny.

2. Koszule z krótkim rękawem

Styliści zalecają również rezygnację z obcisłych koszul na rzecz luźnych. Oprócz tego, że obcisłe ubrania są nieaktualne i wyglądają nie na miejscu, takie koszule podkreślają najmniejsze mankamenty sylwetki. Dziś nikt się tak nie ubiera.

3. Koszule z falbanami

Ogólnie rzecz biorąc, falbany są urocze i świetnie prezentują się na letnich koszulach i sukienkach. Ale musisz uważać na ich liczbę, ponieważ ryzykujesz przekształcenie się w lalkę. Wyraziste koszule z pionowymi marszczeniami wyglądają pretensjonalnie.

4. Obcisłe koszule

Obcisła koszula zniekształca sylwetkę modelki i sprawia, że ​​wygląda nudno. Z drugiej strony koszule o luźnym kroju dodają świeżości strojowi, chowają brzuszek i korzystnie wpływają na talię, dzięki kontrastowi między obcisłym a luźnym, który tworzy pasek.

5. Koszule w kratkę

Styl minimalistyczny jest dziś modny, a koszule o skomplikowanych geometrycznych wzorach w ogóle nie pasują do tej formuły.

Czytaj więcej: Stylowa 50-latka – jak wyglądać modnie i młodo?