5 fryzur które zmieniają kobietę „po 40” w babcię!

Kobiety chcą być eleganckie i atrakcyjne niezależnie od wieku, a uroda w dużej mierze zależy od fryzury. Dobra fryzura może odświeżyć nie tylko twoją twarz, ale także nastrój. A zła fryzura może dodać lata, nawet jeśli dobrze wyglądasz. Dlatego oto 5 stylów, których zalecamy unikać.

1. Fryzury z przedziałkiem pośrodku

Ten styl jest uważany za przestarzały i nudny. Strzyżenie podkreśla brak objętości i wygląda staroświecko. Z drugiej strony modna jest dziś asymetria, która wygląda świeżo, stylowo i nowocześnie. Tę różnicę widać między stylem Nicole Kidman i Victorii Beckham.

2. Proste grzywki

Proste, gęste grzywki zakrywają jej czoło, sprawiając, że jej twarz wygląda na masywną i ciężką. Dlatego zalecamy wypróbowanie fryzur z asymetryczną grzywką, która odsłania część czoła, dodając twarzy świeżości i wyrafinowania.

3. Fryzura kok

Ta fryzura jest dobra w młodości, kiedy kobiety mogą pochwalić się długimi, mocnymi i elastycznymi włosami, ale także gładką jak śnieg skórą. Ale po 40 latach, kiedy pojawiają się zmarszczki mimiczne, brązowe plamy i worki pod oczami – włosy złapane w ogon lub ciasne w kok tylko podkreślają wszystkie te niedoskonałości.

4. Fryzury o dużej objętości

Fryzura Babette była modna, gdy Brigitte Bardot była młoda. Dziś Brigitte Bardot ma 86 lat. To wszystko, co musisz wiedzieć o fryzurach babette. Dawno, dawno temu ta obszerna, zmysłowa i zrelaksowana fryzura była marzeniem każdej kobiety na świecie. Teraz taki styl wygląda niechlujnie, staromodnie i pretensjonalnie.

5. Mokre fryzury

Ale mokre fryzury nie są lepsze. Podkreślają policzki, podwójny podbródek i rysy twarzy. Naszą sugestią jest rezygnacja z tego stylu na rzecz zwiewnych i nieco zaniedbanych fryzur.

Czytaj więcej: Jak dobrze wyglądać po 50-tce i nadal zachować smukłą sylwetkę?