5 elementów biżuterii, których dojrzała kobieta nie powinna nosić

Każda kobieta marzy o tym, by być atrakcyjną i piękną w każdym wieku. Jeśli młode kobiety wyglądają stylowo i jasno w każdym stroju, na dowolnym obrazie, to dojrzała dama, aby zrobić dobre wrażenie na innych, będzie musiała spróbować.

Ale czasami nawet najbardziej udany wizerunek dojrzałej kobiety może zepsuć akcesoria, które nie są odpowiednio dobrane. Najczęściej pani popełnia błędy przy wyborze biżuterii.

1. Masywne kolczyki

Taka biżuteria zwróci uwagę na szyję, na dekolt. I to w tych miejscach skóra starzeje się pierwsza. Ponadto ciężkie kolczyki rozciągną małżowiny uszne, czyniąc je zaniedbanymi i brzydkimi.

2. Zestawy biżuterii

Dostępne są zestawy składające się z kolczyków, pierścionka i zawieszki. Są piękne, trudno się z tym kłócić. Ale jednocześnie takie zestawy są uważane za staromodne. Dojrzała kobieta zdecydowanie nie powinna ich nosić. Faktem jest, że mogą dodać kobiecie kilka lat.

3. Perły

Ta biżuteria jest bardzo piękna, ale trzeba być ostrożnym dodając ją do swojego wyglądu. Dojrzałe panie lubią nosić tę samą bransoletkę z perłowymi koralikami, kolczyki z tymi samymi kamieniami. Wszystko wygląda bez smaku. Jeśli chcesz nosić perłowy produkt, powinieneś wybrać jedną rzecz.

4. Niewłaściwy metal

Każdy obraz zostanie zniszczony, jeśli biżuteria nie będzie wykonana z metalu, który odpowiada kobiecie. W wieku dorosłym musisz wybrać srebro, jeśli skóra jest jasna. Złoto mogą nosić młode panie o ciemnej karnacji.

5. Słabej jakości imitacje

Uzupełnij swój strój elegancko dobranymi dodatkami. To niekoniecznie biżuteria. Szaliki, gogle, rękawiczki, torebki zawsze będą bardzo pomocne. Złotą biżuterię można zastąpić srebrną lub jakościową imitacją (słowo kluczowe – jakość). Tanie imitacje można wybaczyć 16-letniej dziewczynce, a nie eleganckiej damie, dla której każdy szczegół ma znaczenie.

Czytaj więcej: 5 nawyków dojrzałej kobiety, które pomagają jej wyglądać młodziej