5 drobiazgów w manicure, które są niezgodne z wizerunkiem luksusowej kobiety

Manicure to nieodłączny element pielęgnacji urody kobiety dbającej o siebie. Zadbane paznokcie o nienagannej strukturze i gładkiej, nawilżonej skórze mówią same za siebie: ludzie wokół zauważają, jak zadbana jesteś.

Jednak w manicure, podobnie jak w makijażu, istnieje kilka niuansów, które mogą zepsuć ogólne wrażenie kobiety, która go nosi. Zobacz, jakie.

Wyszczerbione końcówki

Kłopoty zdarzają się w życiu: paznokieć może się uszczerbić nawet na świeżym manicure. Często dzieje się tak, gdy manicurzystka nie wysuszyła dobrze powłoki w lampie lub koniec paznokcia był źle pomalowany topem. Również nawyk obgryzania paznokci, praca fizyczna rękami i ciągły kontakt z wodą nieuchronnie prowadzi do odprysków.

Aby wyszczerbiony manicure wyglądał przyzwoicie, kup zwykły lakier w kolorze żelkotu i zakryj go. Nie powinnaś jednak nosić takiego „arcydzieła” przez długi czas. Jak tylko się pojawi, lepiej od razu zapisać się na korektę.

Odrosty

Udany kolor, piękny kształt i aktualny design wyglądają bardzo dobrze, ale nie po dwóch miesiącach. Idealny okres noszenia manicure to około 3 tygodnie. Oczywiście zarówno 4, jak i 5 tygodni wysokiej jakości lakieru na dobrze przygotowanym paznokciu nie zaszkodzi, ale manicure będzie wyglądał nieestetycznie.

Zużyty lub zabrudzony matowy top

Kobiety, które choć raz nosiły matowy top, wiedzą na pewno, że jest nie tylko szykowny, ale i wymagający. Matowy top zużywa się szybciej niż błyszczący i może pękać, a jasne odcienie szybko się brudzą.

Aby matowy manicure wyglądał dłużej świeżo, należy go czyścić, gdy się brudzi. Możesz to zrobić za pomocą mydła i pędzla do manicure. A tak przy okazji, zamiast specjalnej szczoteczki możesz wziąć starą szczoteczkę do zębów.

Sucha skóra w pobliżu paznokcia

Często pojawia się rodzaj „spódnicy” na naskórku, jeśli manicurzystka wykonała manicure cięty tępymi nożyczkami lub nie polerował naskórka po cięciu. Niuans polega na tym, że surowa skóra nie jest od razu widoczna, ale dopiero po 3-4 dniach aktywnego noszenia. Samodzielne rozwiązanie problemu jest trudne, dlatego lepiej od razu poprosić manikiurzystkę, aby nie zapomniała potraktować skóry wokół paznokcia nożem zwanym „polerką silikonową”. A w domu nie zapomnij regularnie nakładać kremu lub olejku na skórki.

Nawiasem mówiąc, dla kobiet z problematycznymi suchymi skórkami lepiej wybrać manicure ze specjalnym sprzętem i usunąć go specjalnym nożykiem, aby natychmiast odciąć zbędną skórę.

Paznokcie różnych długości

Jeśli jeden paznokieć jest zepsuty to musisz wyrównać wszystkie pozostałe paznokcie. Nie można nosić „drukowanego paznokcia”, czyli przyciętego, na sztucznej warstwie: kto wie, jak długo utrzyma się w tym stanie. Mogą wystąpić oderwania lub odłamki.

Terminowa korekta, tylko wysokiej jakości materiały i doświadczona manicurzystka to klucze do udanego manicure. Nie zaniedbuj drobiazgów, o których właśnie się dowiedziałeś, a Twój wizerunek zawsze dopełni perfekcyjny manicure.