5 cudownych roślin do szybkiej stymulacji mózgu

Wszyscy wiemy o korzystnych właściwościach kawy i czekolady, które stymulują aktywność mózgu. Zwykle, gdy mamy dużo pracy i nie możemy się skoncentrować, jemy cukierki lub wypijamy filiżankę kawy, po czym mamy siłę, aby wykonać nasze zadania. Ale nie tylko kawa i czekolada mogą poprawić funkcjonowanie mózgu, istnieje 5 roślin, które dają ten sam efekt i które są idealne dla tych, którzy wolą herbatę.

  1. Ginkgo Biloba 

Ginkgo Biloba to roślina, której liście mają działanie neurotropowe i antyoksydacyjne na mózg, a także działanie przeciwdepresyjne i rozszerzające naczynia krwionośne. Dlatego zaleca się tę roślinę, aby poprawić uwagę, koncentrację i pamięć. Herbata Ginkgo Biloba jest wskazana w zaburzeniach krążenia mózgowego i depresji. Roślina ta jest również dobrym środkiem wspomagającym  w przypadku udaru mózgu, choroby niedokrwiennej serca i miażdżycy. 

  1. Rozmaryn 

Rozmaryn pomaga poprawić pamięć, normalizować krążenie obwodowe i mózgowe, zmniejszyć obciążenie psychiczne i intelektualne oraz złagodzić zawroty głowy. Aromat tej rośliny pomaga pozbyć się niepokoju. Jeśli masz egzamin, prezentację lub konferencję, umów się na sesję aromaterapii z rozmarynem.

  1. Żeń-szeń

Żeń-szeń syberyjski – jest to roślina o działaniu przeciwutleniającym, zwiększającym aktywność umysłową i fizyczną. Szczególnie skuteczna w przypadku przepracowania, stresu, chronicznego zmęczenia i depresji.

  1. Lukrecja 

Lukrecja to roślina „stymulująca”, która nadaje ciału dodatkową witalność. Lukrecja utrzymuje poziom cukru we krwi i odżywia nadnercza.

  1. Kardamon

Nasiona kardamonu dają efekt orzeźwiający. Mają wysokie stężenie manganu, a także zawierają błonnik, żelazo, magnez, wapń, potas i inne pierwiastki śladowe.Dzięki manganowi kardamon ma korzystny wpływ na układ nerwowy i mózg oraz odgrywa ważną rolę w przyswajaniu wapnia i regulacji cukru we krwi.

Jeśli spodobał Ci się ten film, polub i podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach. Do zobaczenia w następnym filmie.

Leave a Reply