5 błędów w ubraniach które zmieniają kobietę „po 40” w babcię!

Kobieta w każdym wieku może być piękna i pożądana. Najważniejsze jest prawidłowe skomponowanie garderoby. Dzisiaj porozmawiamy o rzeczach, które wskazane jest wykluczenie z jesiennej garderoby dla kobiet po 40 roku życia.

1. Kolor ubrań

Unikaj kwaśnych, gwałtownych i zbyt jasnych kolorów. Żywe kolory odmładzają, ale lepiej je rozcieńczyć neutralnymi i pastelowymi odcieniami. W ten sposób Twoja twarz będzie wyglądać tak młodo i elegancko, jak to tylko możliwe.

2. Ubrania

Wyrzuć ze swojej szafy koszulki z dziecięcymi nadrukami, sukienki za kolano, topy na cienkich ramiączkach i odzież młodzieżową. Ubrania z dziecięcymi i młodzieńczymi nadrukami nie odmładzają, ale jeszcze mocniej podkreślają lukę między strojem a wyglądem.

Pozbądź się także mini spódniczek, marszczonych ubrań i wkładek, krótkich bluzek z widokiem na pępek, podartych dżinsów, misternych nadruków i ubrań po ostatnim słowie mody. Elegancja oznacza prostotę, a eleganckie kobiety po 40. ubierają się lakonicznie!

3. Buty

Unikaj butów na wysokim obcasie. Te buty nie dodają ani uroku, ani elegancji kobiecie 45+ i wyglądają raczej nie na miejscu niż stylowo. Mokasyny, baleriny, klasyczne buty, na średnim i stabilnym obcasie znacznie lepiej podkreślą Twoją kobiecość. Nie wystarczy, żeby buty były tylko piękne, muszą być też zdrowe.

4. Biżuteria

Celem biżuterii jest podkreślenie atutów kobiety. Delikatny i elegancki naszyjnik podkreśla wdzięk szyi i dekoltu. Bransoletka lub pierścionek podkreślają delikatność dłoni. Kolczyki zwracają uwagę na fryzurę i twarz. Ale w wieku 45-50 lat, kiedy na twarzy pojawiają się zmarszczki, plamy starcze i inne oznaki starości, nie jest najlepszym pomysłem podkreślanie ich jeszcze bardziej.

5. Szare kolory i nudne ubrania

Nie zmieniaj się w zakonnicę. Ubrania pozbawione formy, wyrazistości i smaku zabijają Twoją kobiecość. Nigdy nie jest za późno, by wyglądać atrakcyjnie, zwłaszcza w wieku 45 lat, kiedy życie dopiero się zaczyna. Dowiedz się w następnym artykule, jak możesz to zrobić.

Czytaj więcej: Jak wyglądać pięknie i naturalnie: 8 trików, które uwydatnią Twoje piękno