5 błędów w sprzątaniu, które popełniają tylko kobiety!

Dom jest lustrem kobiety. Porządek w przedpokoju i kuchni, czyste i przyjemnie pachnące ręczniki, czystość w lodówce i piekarniku, brak kurzu na półkach itp. Wszystko to mówi o wykwalifikowanej, czystej kobiecie. Ale jednocześnie istnieją pewne oznaki, które mówią od razu, że ta kobieta nie dba o dom. 

Sprzątanie tylko tam, gdzie widać

Wyciera kurz tam, gdzie dostanie się do oczu, trzepie dywanami tylko tam, gdzie przychodzą goście, pierze firankę, ale nie myje okna i tak dalej. Pozornie nie jest to zła taktyka, ale problem polega na tym, że brud nie znika. A kurz pod łóżkiem, okruchy w rogach i brud na parapecie będą powoli, ale nieuchronnie rozprzestrzeniać się po całym domu.

Używa za dużo chemii

Kobiety często szukają łatwych rozwiązań. Bez wątpienia środki chemiczne to skuteczny sposób na uporanie się z brudem, pleśnią, tłuszczem i innymi domowymi obowiązkami. Jednak w małych pomieszczeniach istnieje duże ryzyko gromadzenia się szkodliwych oparów w powietrzu. Lepiej pracować ciężej, ale oddychać świeżym powietrzem.

Trzepie dywan przez okno

Taka taktyka nie prowadzi do niczego dobrego. Kurz cofa się, co więcej, wpada nie tylko w pokoju, ale także na Ciebie – w twoich oczach, na twoich włosach, w twoich płucach. Po zakończeniu zabiegu obudzisz się z brudnym oknem i parapetem pełnym śmieci. Poza tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że zabrudzisz też okno sąsiada.

Sprząta tylko w święta

Wiele kobiet sprząta tylko w święta lub gdy mają gości. Następnie rozpoczyna się generalne sprzątanie, które trwa cały weekend. Doświadczone kobiety robią coś przeciwnego. Sprzątają jak najmniej. Codziennie. Jak się zabrudzi. A w weekendy odpoczywają i spędzają czas z najbliższymi.

Nie myj okien w słoneczne dni!

Nawet jeśli mycie okien to duży kłopot, to prawdziwa kobieta wie, że okien nie należy myć w słoneczne dni, ponieważ są gorące, co oznacza, że ​​detergent szybciej odparuje, pozostawiając na szybie nieprzyjemne osady. Najlepiej myć okna przy pochmurnej pogodzie.