5 błędów w pielęgnacji włosów, które popełniają wszystkie kobiety

 

Według stylistów Toni & Guy kobiety zmieniają fryzurę średnio 150 razy w ciągu swojego życia, eksperymentując z kolorem oraz ułożeniem włosów. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie są zadowolone ze swoich włosów. Albo są zbyt cienkie lub zbyt grube, zbyt faliste, zbyt proste, obszerne, rzadkie, niesforne, uszkodzone itd. Problem niewłaściwego koloru lub ułożenia można rozwiązać w ciągu godziny w salonie, ale musisz poświęcić dużo czasu, aby zadbać o zdrowie włosów. Jeśli masz dobrego fryzjera, który doradzi ci, jak prawidłowo dbać o włosy, aby były zdrowsze, to świetnie, ale jeśli nie masz takiego doradcy, obejrzyj ten film do końca, dowiesz się co robisz nie tak. Na głowie każdego z nas znajduje się ponad 100 tysięcy mieszków włosowych. Myślę, że warto wiedzieć, jak odpowiednio je pielęgnować, aby ich nie ubywało. Jakie błędy sprawiają, że twoje włosy nie wyglądają tak lśniąco, zdrowo i grubo jak wcześniej? Oto 5 porad stylisty.

  1. Nie czeszesz włosów prawidłowo. Nieprawidłowe czesanie włosów może spowodować poważne uszkodzenie. Na przykład mokre włosy są znacznie cięższe i trudniejsze w stylizacji, więc nie rozczesuj włosów natychmiast po umyciu. Ponadto mokre włosy są bardziej kruche niż suche. Grzebień szczotkowy rozciąga włosy i może je nawet uszkodzić, a grzebienie z gęstymi zębami mogą nawet oderwać włosy wraz z mieszkiem włosowym. Najlepiej wybrać grzebień z rzadkimi zębami, zaprojektowany specjalnie do czesania mokrych włosów. Musisz zacząć czesać od dołu do góry, to znaczy, musisz zacząć od końcówek, stopniowo przechodząc do korzeni.
  2. Źle myjesz włosy. Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że mycie włosów zależy od ich rodzaju i długości. Musisz pamiętać, że cienkie włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Zacznij myć włosy ciepłą wodą. Ta temperatura pomaga zmięczyć naskórek i pomaga bardziej wydajnie oczyścić skórę głowy. Jeśli twoje włosy są tuż poniżej ramion, nałóż trochę balsamu na końcówki. Jest to najbardziej delikatna część włosów, a balsam ochroni je podczas mycia. Szampon należy nakładać tylko na korzenie. Masuj głowę pionowymi ruchami palców i pamiętaj, że okrągłe ruchy pogarszają stan włosów. Po dokładnym umyciu włosów nałóż balsam ponownie od połowy długości włosów do końcówek. Na koniec spłucz włosy zimną wodą, to zapewni im dodatkowy połysk.
  3. Źle wycierasz włosy. Wycieranie włosów ręcznikiem to duży błąd. W ten sposób uszkadzamy naskórek i zewnętrzną warstwę każdego włosa. Za pomocą ręcznika delikatnie owiń włosy, do momentu aż ręcznik wchłonie nadmiar wody.
  4. Nie susz zbyt często włosów. Nie włączaj suszarki na maksymalną temperaturę; częste używanie powoduje uszkodzenie włosów. Podziel włosy na pasma, aby wyschły szybciej będąc mniej narażone na ciepło suszarki. Aby uzyskać dobrą stylizację włosów, użyj okrągłej szczotki, której włosy są wykonane z sie z dzika. W przeciwieństwie do plastikowych grzebieni, naturalne nie nagrzewają się tak szybko i bardzo dobrze wygładzają włosy.
  5. Nie używaj lokówki ani maski. Przede wszystkim upewnij się, że mają warstwę ochronną. Dzięki niemu twoje włosy dłużej pozostaną zdrowe. W przypadku włosów naturalnych możesz użyć temperatury do 400 stopni. Farbowane lub siwe włosy wymagają minimalnej temperatury, ponieważ wysokie temperatury jeszcze bardziej mogą zniszczyć włosy. 

Leave a Reply