5 błędów, które nie pozwalają ci wyglądasz młodo

Kobiety powyżej 50 roku życia często popełniają dość typowe błędy, starając się wyglądać młodziej. Nie ma nic złego w samej chęci wyglądania świeżo i ciekawie, ale metody są często stosowane błędnie. Rezultatem jest odwrotny efekt. Tych 5 błędów nie upiększy dojrzałej kobiety i należy ich unikać.

1. Nacisk na seksualność

Powszechny błąd kobiet po 50 roku życia jest seksualność. Sukienki i krótkie spódniczki w połączeniu ze szpilkami, głębokim dekoltem i jasnim makijażem nie dodają kobiecości nawet 20-latkom, a po 50 wyglądają wulgarnie i bez smaku. Po 50 latach urodę trzeba podkreślać poprzez eleganckie, porządne, wyraziste stroje.

2. Bezkształtne ubrania

Bardzo ważne jest, aby dobierać ubrania do swojego typu sylwetki. Rzeczy nieporęczne wyglądają świetnie w dojrzałym wyglądzie, ale tylko w połączeniu z tymi chudymi. Bezforemność rzeczy narusza wszelkie istniejące proporcje i psuje obraz. Jeden oversize na strój – trzymaj się tej zasady.

3. Czarne rzeczy

Uważa się, że czarny kolor postarza twarz i podkreśla niedoskonałości skóry. Tak stylowa i elegancka, jak jest, czerń podkreśla nawet najmniejsze oznaki starzenia. A po 40, czerń sprawia, że ​​twarz wygląda na matową, bez wyrazu i zmęczoną. Wybierz jasne lub pastelowe kolory.

4. Formalne ubranie

Im bardziej formalne ubrania, tym starsza kobieta będzie wyglądać. Zrelaksowane stroje znacznie lepiej radzą sobie z odmładzającą misją niż surowa klasyka.  Jeśli nie chcesz, aby nazywano Cię „babcią”, powinieneś zwrócić uwagę na swoją garderobę. Możesz pozostać na podłodze w sportowym stylu, co ma wyraźny efekt anti-age.

5. Staroświeckie buty

Niewłaściwe buty mogą zmienić każdą kobietę w starą kobietę. Nie noś przestarzałych butów, nawet jeśli są w doskonałym stanie. Lepiej nie nosić baletek. A mokasyny i oksfordy zawsze wyglądają wytwornie, dobrze komponują się ze spódnicami, spodniami i sukienkami.