4 sztuczki, które topowi wizażyści stosują do makijażu, aby ukryć prawdziwy wiek kobiety!

Makijaż, który ukrywa wiek to najszybszy i najtańszy sposób na osiągnięcie pięknego wyglądu.

Opanowując kilka sztuczek, które pomagają wizażystom odmłodzić wizualnie kobiety i podkreślić dostojność ich wyglądu, możesz zrobić sobie makijaż, który nie będzie gorszy od najbardziej doświadczonego wizażysty.

Wyrównany koloryt skóry

Nierówny koloryt skóry zwykle postarza wizualnie znacznie bardziej niż obecność zmarszczek. Głównym zadaniem nieprofesjonalistki jest nałożenie podkładu równą warstwą, która nie będzie widoczna.

Aby to zrobić, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

1. Nawilż skórę przed nałożeniem podkładu.

2. Użyj bazy pod makijaż, aby wygładzić teksturę skóry;

3. Do aplikacji podkładu użyj gąbki lub pędzla, dzięki czemu krem ​​będzie się rozprowadzał dużo lepiej niż przy aplikacji palcami.

Twarz

Wizażyści zawsze szanują architekturę twarzy, to ona pomaga korygować wszelkie niedoskonałości i sprawia, że ​​twarz nie wygląda nienaturalnie.

W tym celu stosuje się kremy o różnych odcieniach. Na niektóre obszary nakładano jaśniejszy krem, na inne ciemniejszy krem.

 

Konturowanie za pomocą korektorów pomaga uzyskać makijaż, który odmładza. Dzięki niemu możesz wyszczuplić nos, wizualnie nadać twarzy inny kształt, podkreślić kości policzkowe, ukryć nierówny owal twarzy i drugi podbródek.

Na zakończenie makijażu nie zapomnij o różu: świetnie odświeża cały wygląd. 

Naturalne, ale jasne brwi

To niezbędny element każdego makijażu. Jeśli brwi są prawie niewidoczne lub zbyt cienkie, należy nadać im jaśniejszy odcień i kształt.

Sztuczne rzęsy lub przedłużanie rzęs

Coś, czego kobiety z reguły nie znoszą zbyt dobrze. Sztuczne lub przedłużane rzęsy stosuje się nie tylko w przypadkach, gdy są one krótkie, ale także wtedy, gdy zwykłe użycie tuszu do rzęs nie optycznie powiększa oczu. Zwykle dzieje się tak u kobiet z opadającą powieką.

Przedłużanie rzęs lub używanie sztucznych rzęs rozwiązuje ten problem natychmiast:

Teraz sztuczne rzęsy nie są już takie same jak wiele lat temu, istnieją bardzo wygodne i naturalne opcje. Jeśli nie chcesz przedłużać rzęs, zwróć uwagę na rzęsy samoprzylepne do przedłużania domowego (wytrzymują do 10 dni) lub rzęsy magnetyczne.

Wszystkie te 4 sztuczki do makijażu są aktywnie wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, jak i zwykłe kobiety, i każdy może je opanować.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!