4 szczegóły makijażu, które postarzają cię wizualnie o 5-10 lat: przestań popełniać te błędy!

Dzisiaj napiszemy o 4 krokach makijażu, które wiele kobiet stosuje w nadziei, że nada swojej twarzy bardziej młodzieńczy wygląd, ale ostatecznie uzyskuje odwrotny efekt.

Oczywiście wszyscy jesteśmy indywidualistami, a niektóre punkty w tym artykule naprawdę pomogą komuś wyglądać młodziej, ale w przypadku większości kobiet po trzydziestce i starszych nadal psują one ich wygląd (sprawiają, że kobieta wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości).
Porównajmy poniższe zdjęcia, aby przekonać się o wiarygodności tego, co zostało napisane powyżej.

Pierwszy szczegół

Wiele kobiet w średnim wieku i starszych woli cieńsze brwi, a nie tylko cienkie, ale z krzywizną. Oznacza to, że próbują „otworzyć” obszar górnej powieki.

W rzeczywistości kobiety wyglądają młodziej, jeśli ich brwi są średniej szerokości i mają lekką krzywiznę. Najważniejsze jest brak zbyt ciemnych brwi. Powinny wyglądać jak najbardziej naturalnie.

Drugi szczegół

Ponadto wiele kobiet woli używać pudru pod kościami policzkowymi, aby nadać twarzy młodzieńczy kontur. W rzeczywistości pudrowanie może znacznie postarzać kobietę.

Młoda twarz to taka, która jest płaska. Purdowanie może zrujnować piękny wygląd, zwłaszcza jeśli puder zostanie zastosowany w niewłaściwym miejscu. A dla kobiet o szczupłej twarzy lub wyraźnych zagłębieniach na twarzy lepiej całkowicie zapomnieć o pudrze i pracować tylko z różem i bronzerem.

Na drugim zdjęciu zmodyfikowano brwi i zastosowano również puder. Nie zastosowano go poprawnie.

Trzeci szczegół

Niektóre kobiety naprawdę lubią używać ciemnych cieni, ołówka itp., Całkowicie zaciemniając oczy.

Makijaż wygląda najbardziej odpowiednio, gdy dolne linie rzęs nie odstają bardziej niż górna linia rzęs. W przeciwnym razie oczy mogą wyglądać na zmęczone i starsze.

Duża ilość ciemnego pigmentu odpowiada mniejszej liczbie osób.

Czwarty szczegół

Niewiele osób wie, ale szminka o mocnym kolorze postarza kobietę. Tak, ten kolor może sprawić, że wygląd będzie ciekawszy, ale nigdy młodszy. Jeśli przyjrzysz się uważnie zdjęciu, od razu zauważysz, że dziewczyna wygląda na starszą ze szminką.

W momencie, gdy dodano szminkę, twarz natychmiast się zmieniła. Cóż, teraz proponujemy wizualizację, jak wyglądała twarz przed wszystkimi elementami, które zastosowaliśmy i po. Myślę, że dowody są dość widoczne.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!