4 sekrety długowieczności babci, która dożyła 107 lat: medycyna nie ma z tym nic wspólnego!

Jeśli miała to być dama z Japonii, nikt nie powinien być zaskoczony. Angela Gutor jednak całe życie mieszkała we Włoszech. Żyła 107 lat, przeżywając nawet najtrudniejszy etap nowoczesności – rok 2020.

I komu wierzyć, jeśli nie zwykłej babci, która żyła bardzo długo. Są tylko 3 sekrety jej długowieczności, które uważa za integralną część każdego ludzkiego życia. Według badań każdy z nich działa skutecznie. Ale co najważniejsze, żaden z nich nie ma nic wspólnego z medycyną. W większym stopniu to wszystko jest psychologią.

Bądź aktywna nawet w wieku 107 lat

Trudno sobie wyobrazić, jak to jest dożyć tak sędziwego wieku. Ale patrząc na ludzi powyżej 75 roku życia w głównym nurcie, jak oni nie mogą żyć na własną rękę, to staje się trochę przerażające.

A jednak stara Angela Gutor nie tylko żyła, ale pozostawała aktywna przez te wszystkie lata. Czy to jest wskaźnik? Dlatego tym bardziej interesujące jest poznanie jej sekretów, którymi podzielił się w rozmowie z Daily Mail.

Lęk jest wrogiem numer jeden

Sytuacja na świecie wcale mnie nie przeraża.

Możesz być na bieżąco z wiadomościami, ile chcesz, psuć sobie humor i martwiąc się. Ale co robią te negatywne emocje? Nic.

Oczywiście możesz się usprawiedliwiać pretekstem: „Muszę wiedzieć, co się dzieje na świecie”. Poza tym większość z nich to wiadomości nieistotne i nie warte oglądania w telewizji, wywołujące niepotrzebny niepokój.

To samo dotyczy wszelkich innych kwestii. Staruszka przez całe życie kierowała się prostą zasadą: „Jeśli problem jest rozwiązywalny, musisz działać i go rozwiązać, jeśli nie można go rozwiązać, pozbądź się go”. Podczas działania wszelkie wątpliwości ustępują, znikają.

Działanie jest jednym z kluczy do długowieczności

,,Odkąd pamiętam, zawsze byłam zajęta. Nawet na emeryturze”.

Kilka badań dowiodło, że kiedy ktoś wykonuje jakąkolwiek czynność, automatycznie odwraca uwagę od większości negatywnych myśli w swojej głowie. Może to być zwykłe zmywanie naczyń, a tak samo – trening na siłowni. A nawet zwykły spacer po parku na świeżym powietrzu, który na pewno nikomu nie zaszkodził.

Bezczynność to też działanie. Tylko z celowo negatywnym wynikiem. Lepiej byłoby podjąć jakąkolwiek pracę, hobby, nawet rutynę, aby wrócić do stabilnego stanu umysłu.
Z pewnością każdy zauważył, że gdy tylko ma stan depresyjny, natychmiast cierpi na tym jego zdrowie. Czy nie jest to bezpośredni dowód związku, którego z definicji doświadcza każdy człowiek?

Ostatni i główny sekret starszej kobiety

„Jestem bardzo szczęśliwa, że doszłam do tego wniosku w tak młodym wieku. A gdybym została poproszona o wymienienie tylko jednego sekretu długowieczności, zdecydowanie powiedziałbym o nim”.

I znowu mówimy o najprostszym i najbardziej dostępnym „lekarstwie” dla każdej osoby. To jest wdzięczność. Nie trzeba wiele, aby obudzić się rano i podziękować Wszechświatowi, po prostu dlatego, że nadszedł nowy poranek. Ciesz się nawet najmniejszymi sukcesami. Ciesz się nawet porażką – po prostu dlatego, że nie wpadłaś w przepaść, ale zdobyłaś cenne doświadczenie. Wdzięczność jest kluczem, którego brakuje całej ludzkości.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!