4 proste zasady, które pomogą Ci się stylowo ubierać

Sytuacja „Szafa jest pełna, ale nie ma w co się ubrać” jest znana wielu kobietom. Jest głównym powodem, dla którego nie możesz próbować stworzyć stylowego stroju. Bardzo trudno jest zajrzeć do swojej garderoby i wybrać to, co dziś założysz. O wiele łatwiej jest wziąć stamtąd prosty znajomy strój i szybko zamknąć drzwi, niż próbować stworzyć nowy strój.

Ale jest dobra wiadomość – wszystko da się naprawić. Najważniejsze, żeby w końcu „rozebrać” swoją szafę, mądrze ocenić swoje rzeczy, uporządkować to, co warto mieć przy sobie od tego, co jest, a co lepiej oddać/sprzedać/wyrzucić. I naucz się, jak stylizować swoją garderobę w nowy sposób.

Zasada 1: kupując nową rzecz, stylowa kobieta już wie, z czym będzie ją nosić

Unikaj sytuacji, w których kupujesz nową sukienkę i przychodzi Ci do głowy konieczność znalezienia nowych butów, torebki i kurtki. Przede wszystkim w ten sposób wydajesz więcej pieniędzy na jeden strój. Po drugie, sukienka może nigdy nie ujrzeć światła dziennego, bo kupisz cały ten komplet, a na przykład nie będzie okazji w nim wyjść. 

Najlepiej, gdy kupujesz rzecz, powinieneś już mieć w głowie co najmniej 3 sposoby jej wykorzystania. Z tą kurtką i tenisówkami, z tą kurtką i innymi butami itp. Zaakceptuj swoją garderobę jako całość, jak puzzle bez miejsca na niedopasowane elementy.

Zasada 2: kupuj mniej, ale lepiej

Spróbujmy lepiej pozbyć się stereotypu, że stylowa szafa dużo kosztuje. To on sprawia, że ​​bezmyślnie kupujemy góry tanich ubrań, których nie potrzebujemy.

W rzeczywistości szafy pełne rzeczy skomplikują zadanie stworzenia stylowego wyglądu.

Zamiast tych pakietów lepiej kupić dobry i drogi na przykład garnitur. I nosić go w dobrym stylu. W zestawie lub osobno. Klasycznie lub na co dzień. Albo z obcasami, albo z butami sportowymi. „Ale wszyscy zrozumieją, że noszę to samo” – powie ktoś… Teraz wyjaśnijmy to w punkcie 3 naszego ważnego zwoju zasad.

Zasada 3: wybierz kilka części garderoby na górną część ciała

30 par spodni i 2 koszule sprawią, że każdego dnia będziesz wyglądać tak samo. Ale jeśli jest odwrotnie… Jeśli masz 30 t-shirtów/koszul do wyboru i 2 pary spodni, to zawsze będziesz ubrana inaczej niż inni.

To także właściwość ludzkiej obserwacji – lepiej zapamiętujemy te rzeczy, które są blisko nas. Wyobraź sobie te same dżinsy, najpierw z t-shirtem i marynarką, potem z formalną białą bluzką, a potem z podartym swetrem. Czy rozumiesz, ile różnych zestawów otrzymujesz, mimo że dżinsy są takie same? Dlatego zwracaj większą uwagę na to, co nosisz na wierzchu. I kupuj to częściej niż dolne części garderoby. 

Zasada 4: stylowa kobieta używa niebanalne dodatki

W czarnej sukience możesz być stylowa. Ale przed wyjściem z domu stylowa kobieta doda niezwykłe ciemne okulary, misterny pierścionek i stylizuje włosy piękną spinką do włosów. A teraz nie jest już zwykłą damą, ale tajemniczą nieznajomą. A jeśli dodasz czerwoną szminkę, możesz bezpiecznie chodzić po czerwonym dywanie w tej samej sukience.