4 produktów, które fatalnie wpływają na urodę

 

Plamy, pryszcze, podkówki pod oczami, zmarszczki? Znasz to? Wygląda na to, że mamy dla ciebie złe wieści! Wszystkie te objawy mają kilka przyczyn, ale najczęściej wynika to z najbardziej drażliwego dla Ciebie tematu – odżywiania. Myślę, że jesteś jedną z tych 50% kobiet, które cierpią na trądzik po 20-tce lub jedną z 20%, które doświadczają tego problemu po 40. Czasami trądzik pojawia się na tle hormonalnym, ale najczęściej jest to spowodowane złą dietą. Jak myślisz, dlaczego twój wygląd jest daleki od ideału, którego oczekujesz po kosmetykach i zabiegach pielęgnacyjnych? Zostań z nami do końca, a będziesz wiedziała wszystko. Skóra jest największym organem ludzkiego ciała, którego całkowita powierzchnia wynosi od 1,5-2 metrów kwadratowych. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, dlatego prawie niemożliwe jest wprowadzenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych za pomocą kremów lub innych produktów do pielęgnacji skóry. Większość składników odżywczych potrzebnych do zdrowej i pięknej cery pochodzi z pożywienia. Co jeśli produkty nie są najlepszej jakości? Lekarze twierdzą, że każdy stan skóry (w tym wczesne starzenie) jest konsekwencją złego odżywiania. Dr Nigma Talib, ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry (który również współpracował z celebrytami) zwraca uwagę na 4 rodzaje żywności i napojów, które niektóre kobiety spożywają w nadmiarze.

  1. Alkohol. Objawy: zaostrzenie zmarszczek, zaczerwienienie oczu lub zaczerwienienie między brwiami (strefa projekcji wątroby), obwisłe powieki, odwodniona, sucha skóra z powiększonymi porami, sieć pojawiających się zmarszczek, różowe policzki i nos, głębokie fałdy nosowo-wargowe. Objawy pojawiają się, gdy zaczniesz spożywać kilka kieliszków wina tygodniowo. I mówimy nie tylko o winie, ale także o wszystkich innych napojach alkoholowych. Alkohol odwadnia skórę, negatywnie wpływa na wątrobę, a nadmierne ilości cukru pozbawiają ją elastyczności. Co robić: odstaw alkohol na co najmniej 3 tygodnie, aby przywrócić równowagę w jelitach. Jeśli jednak jest to święto lub przyjacielskie spotkanie, wybierz wina wytrawne, zawierają mniej cukru i są zdrowsze.
  2. Cukier. Objawy: zmarszczki na czole (strefa projekcji trawienia), obwisła skóra w pobliżu oczu, wyniszczona twarz w kolorze szarym lub jasnoszarym odcieniu, zaskórniki mogą pojawić się na całej twarzy (a także na ramionach i klatce piersiowej). Cukier negatywnie wpływa na liczne bakterie w jelicie niezbędne do jego normalnego funkcjonowania. Jak narkotyk, z biegiem czasu spożywasz go coraz więcej. Co robić: ogranicz żywność zawierającą cukier. Jeśli na początku będziesz mieć problemy, najpierw spróbuj zmniejszyć ilość słodyczy w swojej diecie. Spróbuj zastąpić cukier fruktozą lub miodem.
  3. Mleko. Objawy: opuchnięte powieki, worki i cienie pod oczami, plamki i mały biały trądzik na brodzie (obszar projekcji narządów rozrodczych). Większość dorosłych traci zdolność trawienia produktów mlecznych. Prowadzi to do wzdęć. W rezultacie występują powyższe konsekwencje. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że większość produktów mlecznych sprzedawanych w sklepie zawiera hormony, zarówno naturalne, jak i te, które znajdują się w paszy dla krów (antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, aktywatory wzrostu, środki przeciwbólowe). Wszystko to prowadzi do zaburzeń w naszym układzie hormonalnym i negatywnego wpływu na nasz układ rozrodczy. Co robić: porzuć produkty mleczne na 3 tygodnie. Wkrótce zauważysz poprawę. Po przywróceniu zdrowia skórze lepiej całkowicie zrezygnować ze spożycia mleka.
  4. Produkty z mąki. Objawy: spuchnięte czerwone policzki, ciemne plamy starcze i stan zapalny na brodzie. Gluten w produktach mącznych negatywnie wpływa na układ odpornościowy wielu ludzi. Przede wszystkim zaburzona jest równowaga hormonów płciowych i negatywnie wpływa na narządy płciowe. Niektórzy mogą cierpieć na trądzik różowaty, nie zdając sobie sprawy, że problem polega na jedzeniu chleba. Co należy zrobić: jeśli chleb stał się dla ciebie problemem, odstaw go na co najmniej 3 tygodnie. Tymczasem obserwuj stan swojej skóry. Spożywaj pokarmy bogate w błonnik i pij dużo wody. W ten sposób usuniesz gluten z organizmu. Twoja skóra poprawi się, a aktywność jelit zostanie przywrócona.

Leave a Reply