4 Powody psychologiczne: Dlaczego mężczyźni od swoich kobiet

DLACZEGO MĘŻCZYŹNI ODCHODZĄ OD SWOICH KOBIET

Rozwiedzione kobiety zwykle postrzegają mężczyzn jako zniewieściałych lub samolubnych, którzy myślą tylko o sobie i unikają odpowiedzialności. Jednym z głównych powodów jest jednak brak miłości.

Oczywiście jest wiele powodów, które zmuszają mężczyznę do opuszczenia kobiety. W rzeczywistości psycholodzy zidentyfikowali 4 powody, które powodują, że mężczyzna odchodzi od kobiety, rozpoznasz je, oglądając ten film. A więc 4 główne psychologiczne powody, dla których mężczyźni odchodzą.

Nie jest gotowy na związek.

Aby wziąć odpowiedzialność za kobietę, mężczyzna musi wzrastać, zarówno psychicznie, jak i finansowo. Przede wszystkim musi znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie i zrozumieć, kim jest, ile zarabia i jakie są perspektywy rozwoju. 

Na pierwszy rzut oka przyczyna jest czysto obiektywna – nie ma środków na utrzymanie swojej rodziny, ale w rzeczywistości jest to głęboki problem psychologiczny. Mężczyzna nie zdał sobie jeszcze sprawy z wartości rodziny. Nadal jest nastolatkiem, który myśli tylko o własnych zainteresowaniach. Mówienie o odpowiedzialności i dzieciach go irytuje. Ostatecznie ucieka do tej, która niczego nie żąda, ale pokornie czeka, aż dorośnie.

Ta kategoria obejmuje „maminsynków” i infantylnych mężczyzn, którzy nie przeszli przez fazę separacji. Może również obejmować narcystycznych kawalerów, którzy są niepewni siebie i którzy boją się odpowiedzialności czekając na idealną kobietę. Listę można zakończyć manipulatorami – są to mężczyźni niedojrzali psychicznie.

Przeżywa kryzys męskości.

Jest to szczególne zjawisko, które jest trudne do zrozumienia dla kobiet. W życiu każdy mężczyzna przechodzi 5 kryzysów wieku. Są nieuniknione. Ktoś jest zablokowany na pierwszych etapach, ktoś przechodzi wszystko z godnością. Kryzys to całkowita ponowna ocena wartości, zmiana wytycznych życiowych. Dotyczy mężczyzn w pewnym momencie życia, kiedy zdają sobie sprawę, że wszystko, co było do tej pory – praca, kobiety, cele – nie jest takie samo i to nie wszystko.

Odczuwa wewnętrzną samotność.

Kiedy kobieta nie wierzy w mężczyznę, nie da mu szansy i czasu na osiągnięcie swoich celów, rodzi to wrażenie, że żyje z wrogiem: słyszy tylko krytykę, roszczenia i wyrzuty.

Mężczyzna przez jakiś czas to wytrzyma, potem będzie mu coraz trudniej wrócić do domu. Zostanie dłużej w pracy, więcej będzie się komunikował z przyjaciółmi. A jeśli spotka tą, która jest gotowa go zrozumieć, z łatwością do niej pójdzie.

Czuje się, jakby był wykorzystywany.

Jeśli kobieta ciągle narzeka, że “Mężczyzna powinien …”: przynosić pieniądze, być twardym, nie być w złym nastroju, zawsze być w dobrej formie, być zawsze gotowym do wypełniania poleceń żony, uważać na teściową, dobrze zajmować się przyjaciółmi, po pracy zajmować się domem i dziećmi. Każdy mężczyzna będzie miał poczucie, że jest robotem bez swoich słabości i pragnień, tylko z ciągłymi wymaganiami.