4 odcienie szminki, które możesz kupić bez próbowania. Pasują idealnie do wszystkiego

Istnieją odcienie szminek, które możesz kupić w sklepie bez patrzenia – pasują każdemu bez wyjątku. Wybraliśmy dla Ciebie 4 uniwersalne odcienie szminki, z którymi każda kobieta będzie wyglądać pięknie.

Klasyczny czerwony odcień

Czerwona szminka pasuje absolutnie wszystkim kobietom. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni ton, ponieważ ciepłe odcienie sprawdzają się u niektórych kobiet, a chłodne u innych.

Aby określić odcień szminki, musisz nałożyć na rękę kilka próbek i ocenić je. Jeśli pojawi się żółty lub pomarańczowy odcień, to potrzebujesz ciepłej czerwonej szminki, a jeśli niebieski lub fioletowy – zimnej.

Kolory kremowe

Idealna szminka nie powinna być widoczny na ustach. Przetestuj pomadkę na dolnej wardze i porównaj z kolorem górnej wargi. Jeśli odcień pasuje, to zdecydowanie Twój wybór.

Dozwolone jest, jeśli kolor kremowy jest nieco ciemniejszy niż pigment twoich ust, ale nie powinien być jaśniejszy – w przeciwnym razie twarz będzie blada. Pomadki w płynie bez brokatu i perły doskonale sprawdzą się w makijażu dziennym.

Odcienie bladego różu

Odcień bladego różu jest uniwersalny i prosty, ale obowiązuje go ta sama zasada: trzeba wybrać odpowiedni odcień. Jasne brunetki wybiorą więc chłodny róż – mają wystarczająco jasny wygląd, aby nie wyglądać blado z takim makijażem.

A dla blondynki o białej i czerwonej skórze odpowiednie są ciepłe nasycone różowe odcienie. Dzięki temu pomadka będzie wyglądać kontrastowo na twarzy i wyróżniać się.

Odcienie bordowego

Głęboki odcień wina wygląda imponująco na blondynkach i rudych kobietach, podkreśla usta brunetek i brązowowłosych kobiet, a także dodaje pikanterii kobiecie o blond włosach

Pomadki uniwersalne istnieją, ale nawet wśród nich trzeba wybrać swój kolor – ciepły lub chłodny. Ważną rolę odgrywa również faktura: matowa, satynowa lub błyszcząca. Jeśli chcesz dodać objętości, wybierz połysk i satynę. A jeśli masz już pełne i gładkie usta, to matowe konsystencje będą na nich bardzo dobrze wyglądać.