4 najgorsze nawyki, które powodują tylko chaos w domu: porzuć je!

 

Pomimo naszych najlepszych starań, aby zorganizować przestrzeń, często dość szybko się załamujemy. Spójrz na komodę w przedpokoju, która zawsze jest pełna ulotek i rachunków za prąd, czy fotel w salonie, który jest prawie niewidoczny przez górę ubrań.

Aby Twój dom był znacznie czystszy i przyjemniejszy, obserwuj swoje działania i pozbądź się tych pozornie nieistotnych, ale bardzo podstępnych nawyków.

Nawyk zostawiania wszędzie ulotek, paragonów i listów

Skrzynki pocztowe są często wypełnione ogromną ilością poczty papierowej. Ale nie wszystkie z nich są naprawdę ważne i potrzebne. Ktoś natychmiast rozwiązuje ten problem, a ktoś zostawia je po całym mieszkaniu i obiecuje, że za jakiś czas wyrzuci niepotrzebne listy i ulotki.

Jeśli należysz do drugiej kategorii ludzi, poćwicz składanie kartek w jednym miejscu. Lub umieść kosz w miejscu, w którym zwykle zostawiasz reklamy, ulotki i inne formy papierowego spamu. Więc na pewno pozbędziesz się ich w odpowiednim czasie.

Nawyk wrzucania wszystkiego do szafy

To jedna z „klasycznych” metod czyszczenia. W każdej niezrozumiałej sytuacji po prostu schowaj wszystkie rzeczy do szafy. Jednak ten nawyk nie bardzo pomaga w organizacji przestrzeni i realnym ładzie. Czasami faktycznie uniemożliwia znalezienie tego, czego potrzebujesz.

Wypróbuj inne podejście i uzupełnij szafę wygodnymi organizerami, nie tylko na górnych półkach, ale także na dole. Przy takim systemie przechowywania na pewno nie uda Ci się wrzucić czegoś na półkę – trzeba będzie wybrać odpowiednią przegródkę.

Nawyk rzucania ubraniami na krzesło w sypialni

Po ciężkim dniu wiele z nas jest zbyt leniwych, by ostrożnie zawiesić wszystko na wieszakach i schować do szuflad. Dlatego zostawiamy ubrania na krześle lub fotelu. Aby rozwiązać ten problem, kup kosz na bieliznę z pokrywą. Podczas wizyty gości możesz schować brudne ubrania przed wzrokiem ciekawskich, a przez resztę czasu możesz trzymać kosz z otwartą pokrywą i od razu wrzucać do niego rzeczy, które trzeba wyprać. Szczególnie docenisz tę metodę, gdy poczujesz się tak zmęczona, że nie możesz nawet podnieść pokrywa. Nie zapomnij umieścić kosza w najwygodniejszym dla siebie miejscu.

Jeśli często rzucasz na krzesło ubrania, które będziesz mogła ponownie założyć, umieść kilka wieszaków w miejscach, w których zwykle zmieniasz ubrania. Gdy masz pod ręką potrzebny przedmiot, znacznie łatwiej jest zachować porządek.

Nawyk kupowania rzeczy, na które nie ma już miejsca

Jeśli w Twojej kuchni, salonie i sypialni zabrakło miejsca, być może nadszedł czas, aby walczyć z miłością do zakupów.

Aby to zrobić, przydatna jest prosta zasada. To, co kupujesz, powinno zastąpić to, co już masz. Na przykład, jeśli kupiłaś nowy sweter, nadszedł czas, aby przekazać jeden ze starych na cele charytatywne. Taki przydatny nawyk pomoże nie zagracać przestrzeni.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi.