4 błędy, które popełniasz każdego dnia, nieświadomie, podczas ładowania telefonu: unikaj ich, aby przedłużyć jego żywotność

Podczas ładowania baterii urządzenia mobilnego można popełnić wiele błędów. Unikaj ich, gdy tylko jest to możliwe, aby przedłużyć żywotność urządzenia i opóźnić konieczność wymiany telefonu.

Używaj oryginalnych ładowarek

Używanie wątpliwych ładowarek do smartfonów to jeden z największych błędów, a także jeden z najczęstszych. Ponieważ zdecydowana większość producentów dostarcza dedykowaną ładowarkę w pudełku z urządzeniem, niezwykle ważne jest, abyś korzystała z tej konkretnej. Dotyczy to również kabla, ponieważ ładowarka i kabel są specjalnie zaprojektowane dla smartfona.

Nie dopuszczaj do całkowitego rozładowania baterii w telefonie

Zdaniem ekspertów odpowiedni procent obciążenia wynosi od 15% do 85%. W rzeczywistości wiele baterii smartfonów zaczyna się psuć, gdy osiągną tę ostateczną liczbę. Warto naładować smartfon, gdy widzisz, że ma już 15% i nie więcej niż 85%. Wiele smartfonów ma funkcję automatycznego oszczędzania energii, która włącza się o określonej godzinie. Ustaw tę funkcję na czas nocny.

Przestań używać telefonu podczas ładowania

Granie w gry lub oglądanie filmów podczas ładowania jest bardzo szkodliwe, ponieważ prowadzi do zniekształconych cykli ładowania i przeciążenia baterii. Aby zminimalizować ciepło i mini-cykle, nie graj w gry, nie oglądaj filmów ani nie wykonuj innych intensywnych prac podczas ładowania urządzenia.

Ciepło to główny zabójca baterii

Trzymaj telefon z dala od gorących punktów i unikaj przegrzania. Nowoczesne smartfony posiadają wydajne procesory i akumulatory o dużej pojemności w smukłych obudowach, co sprawia, że ​​przegrzanie jest prawdziwym problemem, nawet w normalnych warunkach pracy. Niezależnie od tego, czy ładujesz, siedzisz bezczynnie, czy wykonujesz bardziej aktywne zadania, Twój telefon ma bezpieczną temperaturę wewnętrzną, którą musi utrzymać, aby nie doszło do zwarcia, zapalenia się, a nawet wybuchu.

Najłatwiejszym sposobem zapobiegania przegrzaniu jest ochrona telefonu przed słońcem. Telefon wychwytuje światło i ciepło słoneczne i zatrzymuje je, stając się gorętszy, im dłużej jest w kontakcie ze słońcem.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!