37-letni ptak mieszka z mężczyzną, który uratował mu życie

Recep Mirzan z Turcji ma 63 lata. Z pozoru jest to zwykły człowiek, jednak wiąże się z nim zupełnie niezwykła historia, ponieważ od 37 lat rozwija się jego niezwykła przyjaźń z uratowanym przez niego łabędziem.

Wszystko wydarzyło się w prowincji Edirne, dokąd mężczyzna podróżował ze swoimi przyjaciółmi. Recep znalazł rannego ptaka i zostawił go na noc w swoim samochodzie, aby chronić go przed drapieżnikami. Mężczyzna zabrał łabędzia na farmę w Karaagach i sam się nim opiekował.

„Ponieważ kocham zwierzęta, pomyślałem, że powinienem zabrać go do domu, zamiast zostawiać go lisom” – powiedział Mirzan, wspominając dzień, w którym zabrał Garipa. “Przyzwyczailiśmy się do siebie. Nigdy się nie rozstaliśmy”.

Obawy Rejepa opłaciły się. Ptak wyzdrowiał i zaczął spędzać cały swój czas ze swoim wybawcą. Ptak chodził za Mirzanem, spacerował z nim wieczorami po wiejskich ścieżkach. Było oczywiste, że powrót łabędzia na wolność nie będzie możliwy.

Następnie łabędź otrzymał imię Garip, które jest tłumaczone z tureckiego jako „dziwne”. Rzeczywiście, zachowania Garipa nie można nazwać zwyczajnym. Z reguły łabędzie unikają interakcji z ludźmi, ale ten ptak stał się dużym wyjątkiem.

Co zaskakujące, łabędź znalazł wspólny język z innymi zwierzętami hodowlanymi. Zaprzyjaźnił się z psami i kotami Recepa i stał się pełnoprawnym członkiem małej rodziny Mirzana. Na wolności Garip nie dożyłby więcej niż 12 lat, ale w tym roku skończył 37 lat.

Bezdzietny wdowiec, powiedział, że Garip był mu lojalny i postanowił zostać u jego boku. Pan Mirzan uważa łabędzia za swoje dziecko. Mieszkanie z panem Mirzanem było oczywiście korzystne dla Garipa. Według brytyjskiego Swan Sanctuary średnia długość życia łabędzia na wolności wynosi 12 lat. Mówi się, że żyją do 30 lat w chronionych środowiskach, a on sam ma już 37 lat!.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!