3 zasady stylu, które odświeżą Twój strój!

Kiedy osiągną dojrzały wiek, kiedy nie można ich nazwać starymi, ale już nie są młode, wiele kobiet zaczyna mylić młodzieńczą garderobę z odmładzającą garderobą. A jeśli ta pierwsza stawia je w śmiesznym świetle, sprawiając, że wyglądają nędznie i nie na miejscu, to ta druga podkreśla ich godność, sprawiając, że wyglądają modnie i stylowo.

Niezależnie od tego, czy masz idealną figurę w wieku 50+, wiek i elegancja mogą i powinny iść w parze. Dziś nauczymy Cię, jak to zrobić!

Rozwiń zmysł estetyczny

Wszystko, co musisz zrobić, to zajrzeć od czasu do czasu do magazynów modowych lub stron na Instagramie dla kobiet, które Cię inspirują. Ta sztuczka wzbogaci Twoje wrażenia wizualne i poznawcze, dopóki nie będziesz w stanie samodzielnie zaplanować stylowego stroju.

Moda musi być akceptowana, ale tylko w małych porcjach, inaczej będziesz wyglądać śmiesznie, powiedziała Coco Chanel. Innymi słowy, unikaj skrajności. Nie można całkowicie zrezygnować z mody, ale obsesyjne i ślepe kopiowanie każdego stroju pokazywanego w magazynach modowych lub w Internecie wciąż nie jest najlepszym pomysłem. Naucz się łączyć trendy w modzie ze swoim stylem i indywidualnością.

Eksperymentuj

Baw się teksturą, kolorem i kształtem. Moda jest nam dana, aby eksperymentować, bawić się i wyrażać naszą indywidualność. Nie bój się łączyć różnych stylów, kształtów i kolorów. Ponadto nie bój się eksperymentować z fakturami, łącząc jedwab z dżinsem, dzianinę ze skórą, oversizowe swetry z dopasowanymi skórzanymi spódnicami.

Starannie dobieraj ubrania do typu sylwetki, karnacji, fryzury i stylu. Indywidualność jest dziś w modzie. W rzeczywistości zawsze tak było. Moda jest stworzona do zabawy, a stosując się do szablonu, nigdy nie będziesz modna. Ubrania powinny odzwierciedlać Twój styl i osobowość oraz odróżniać Cię od innych.

Użyj akcesoriów

Uzupełnij każdy strój akcesoriami. To nie musi być biżuteria. Okulary, kolczyki, pierścionki, apaszki, naszyjniki, rękawiczki, torebki – to wszystko doda elegancji Twojej stylizacji. Mądrze dobrane dodatki mogą zmienić zwykły strój w bardzo elegancki.

Ale bądź ostrożny z ich liczbą. Zbyt wiele akcesoriów wygląda na staromodnie. Dziś w modzie jest minimalizm, z jednym lub dwoma niezwykłymi akcentami, które podkreślą Twoją indywidualność. Oto jak prosta para okularów dopasowana do spodni może całkowicie zmienić kobiecy wygląd.