3 makijażowe sztuczki, dzięki którym oczy będą wydawać się większe

Duże oczy są wyrazistym detalem obrazu, sprawiają, że twarz jest piękniejsza, harmonijna i efektowna. Niestety nie każdy ma wielkie oczy. Ale wizażyści nauczyli się powiększać je makijażem. Istnieje wiele technik, które mogą Ci w tym pomóc.

1. Wydłużone brwi

Co to znaczy? Oznacza to, że brzegi brwi wychodzą daleko poza zewnętrzne kąciki oczu – takie brwi mówią o kobiecie silnej i pewnej siebie. Gładka krzywa łukowatych brwi optycznie uniesie powieki i powiększy oczy. Ale nie zapomnij ich podkreślić.

2. Korektor do oczu

Jeśli masz opuchliznę lub siniaki na twarzy, twoje oczy będą wydawały się mniejsze. Aby temu zaradzić, użyj korektora. Jasny odcień nadaje się na siniaki, ciemny odcień na obrzęk. Korektor nakłada się pod oczy trójkątem schodzącym do dołu. Pamiętaj o podkreśleniu wewnętrznego kącika oka.

3. Rzęsy farbowane

Nie zapomnij dokładnie pomalować rzęs, aby oczy wydawały się duże, a spojrzenie otwarte. Użyj lokówki, a następnie nałóż warstwę tuszu, zaczynając od nasady, zygzakowatym ruchem przesuwając się w kierunku końców. Następnie nałóż kolejną warstwę. Nie ignoruj ​​​​dolnych rzęs, tylko nie przesadzaj, zbyt pomalowane dolne rzęsy sprawiają, że spojrzenie jest cięższe.

Czytaj także: Pościel – jak często powinniśmy ją zmieniać?